Взимат ли ви такси мандрите за всяка проба на млякото?

• S
    Колеги,интересуваме дали ви взимат някакви такси мандрите където предавате млякото си?При нас взимат за всяка проба,а проби взимат всеки ден...
  • F
    преди 4год давах мляко на една хасковска мандра и ми вземаха по 16 лв имам колеги които продължават да работят със същата мандра и още им вземат пари за пробите.от 4 години давам на една ямболска мандра,плащат ми на време и не ми вземат пари за пробите ,като всеки месец ми носят протокол.става въпрос за соматични клетки и микроорганизми.
  • D
    Не съм много на ясно дали и нашите са за лабораторни проби или за всекидневните но даваме и ние по 11лв.
  • E
    za ferma 1-va kategoria ni vzimat po 16lv. na petnaisetdnevka,no te sa za laboratorni probi za ka4estvoto na mlqkoto.ejednevnite sa za smetka na mandrata.
  • S
    vseki mesec po 11 lv
  • D
    Пробите са за примеси,масленост и плътност за овчето мляко.И на мен ми се вижда глупаво да плащам за тяхните си проби но даже и без да ме предупредят направо ми изпращат фактурата
  • D
    За какви проби става въпрос?Когато имаше субсидиране за млякото пробите се плащаха от нас,обаче вече 3та година мисля такива субсидии няма.А пък ако мандрата взема проби за себе си и ви спира пари то тогава ви правят на балами още по вече и за овче мляко.
  • D
    Млякото ни го вдигат от място и си плащаме и ние пробите

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Колко мляко дава една коза като ббм

От известно време мисля дали да не си купя малко кози да спра да работя за хората а да раб...

160 0

Кaкви сa цените нa млякото в моментa и кои облaсти?

Здрaвейте колеги, кaкви сa цените нa суровото мляко и в кои облaсти, зa Ямбол и окръгa ?

443 0

Окозване

Здравко: Препоръчвам ти на 3-ия ден да започнеш да й даваш по-малко храна от обичайното. Нека това...

180 1

Печели ли се от кози

Kolega!: Колега, моят съвет e бегай от козите. Не е просто стока да се гледат. Отглеждането е специ...

660 2

Моля за съвет

т: Не го прави, по добре проси в София, ще си по-добре, поне ще си на печалба. В момента в к...

796 2