СТАЧКА

• P
    НЕКА СЕ ОРГАНИЗИРАМЕ ВСИЧКИ КРАВЕФЕРМИ И СТАЧКУВАМЕ ПРОТИВ ИЗКУПНИТЕ ЦЕНИ НА МЛЯКОТО
  • P
    Nikakvi... vseki e zaet da skladirva za zimata i na nikoi ne mu e do sta4ka...
  • N
    Мая какво стана със стачката?Има ли резултати?
  • M
    Да не би цената на агнешкото да е висока
  • M
    Колеги, да не раводняваме темата, нещата трябва да се постигат постепенно. Наистина цената на млякото е смешно ниска, да не кажа нищожа. За да оцелее сектора, и на пролет отново да има животни в България, макар и доста по малко, е необходимо да се подсигури храната за презимуването им. Огромна помощ би било изплащането на субсидиите да стане през есента.
  • Z
    Знам имам близо 90 говеда :D:D:D
  • P
    Е тая цена на млякото и фуража ни трябат субсидии на всеки 10-15 дена :Д Сериозно от ден на ден ми писва от теоритици ... Здравко, тук си прав за 10-15 дена , ама много...
  • Z
    Е тая цена на млякото и фуража ни трябат субсидии на всеки 10-15 дена :Д Сериозно от ден на ден ми писва от теоритици ...
  • K
    Ивонов, прав си че сезона е отпускарски, но в животновъдството такъв почти няма. Има неща които наистина не търпят отлагане, и според мен могат да бъдат постигнати и без стачка. Предлагам, да иницираме представители, в това число и ти, които да настояват субсидиите за животновъдите да бъдат изплатени най-късно до края на септември, а не да се чака края на годината. Специално на Теб няма да ти обяснявам защо е това предложение, убеден сам че и сам знаеш. Поздрави. АЗ СЪМ СЪГЛАСЕН ИЗПЛАЩАНЕТО ДА СТАНЕ ДО КРАЯ НА СЕПТЕМВРИ ЗАЩОТО ИНАЧЕ СМЕ ЗАГИНАЛИ .
  • Z
    E това е живота простоват , и се появява умния човек за да го усложни :D
  • Z
    :D:D:D
  • I
    Меценат, аз не отглеждам животни и не съм запознат със субсидиите в бранша. С няколко човека решихме да се започне една дискусия, първо върху Наредбата, а покрай нея и за всичко останало и да се действа. Отложихме я за есента, защото трябва да се прочете доста материал, защото подобни наредби има в цял свят и няма защо да се измислят нови неща. Ако субсидиите са важни трябва да направи една среща, да се изяснят нещата и какво точно да се иска и след това заедно с представители на асоциациите да се търси някакво решение в министерството, нищо чудно да се съгласят. Трябва да се обмислят и предложения за субсидиите изобщо и в частност тези за обработка на площите. Напр. масовата практика е когато държавата дава субсидии да налага износни мита. Не може при този немотия България да финансира зърното за Китай. Който е взел субсидиите и изнесе зърното да ги върне и те да отидат в други сектори. Ако иска да си запази субсидиите ще продава зърното в България.
  • Z
    Идеи систематизирани по тарикатски начин :D , няма как да се получи ... Иванов колко животни имаш ??
  • P
    < Г-н Иванов ,присъединете се и дайте да направим работеща система,произлизаща от фермери а не от политици.Групата в скайп и фейсбук е за това да се поставят въпросите да се обсъдят от всички нас и тогава да се вземат решения за конкретните казуси на протеста.Помогнете за да се вземат правилните решения Хора, аз за пореден път казвам, че не разбирам от организацията на ста4ка или каквито и да е протести, на мен ми дайте кравите,телетата,козлетата и нивичките и сам в мои води ... ,но започнах да говоря за ста4ка защото всичко в мен започна да се противи на мандрата и минах на угояване...,обаче и там не е добре...и храната за зимата трябва да се приготвиа цените знаете как са... Как да не си повтарям Ста4ка ста4ка.... ста4ка...От вси4ки тук в форума аз лично си избрах Иванов като човек който перфекно може систематизира по най-интелигентен и тарикатски начин моите идеи. Така 4е обиденете се Вие по- надарените с дар слово и направете конкретните искания... Аз сам с вас и и подкрепям
  • D
    каква стачка не ставайте смешни колко фермера има в сайта с над 100 крави не виждатели че в сайта сме дребни риби може да няма много с по над 100 крави но всеки е ценен и има право да се развива и най-важното е ,че само обединени и подкрепящи се няма да сме СМЕШНИ
  • A
    каква стачка не ставайте смешни колко фермера има в сайта с над 100 крави не виждатели че в сайта сме дребни риби

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Гъбарник

Цецо: Другото което искам да попитам е от една торба вярно ли е че излизат от 2 до 3 реколти

264 4

Кой трябва да се сигнализира за неидентифицираните животни?

Кой трябва да се сигнализира, за да се вземат навреме адекватни мерки, когато има неидент...

776 0

Държавата да поеме разходите за заплати и осигуровки, данъци

cenko: Като се замисля, наистина това са си чисто поемане на разходи за заплати и осигуровки ......

1712 2

Градушки - До 90 ст./дка такса ще плащат фермерите за противоградова защита!

htz180limited: Нищо догодина ще си платиш по 1 лв на декър (покрива няма да го плащаш.Покривите и бетонни...

2305 4

Не ви ли писна да ви крадат или ? Такса за градушките по 1 лв на дка

Uvas: Явно не! Щом седим и пасем, още издевателства ни трябват. Така е, като получаваме даром,...

2591 6