Слънчоглед Пионер ( Pioneer ), пръскане след 6 лист

• S
    Здравейте! Какво се случва ако сме закъснели с пръскането на пионерския слънчоглед след фаза 6 лист с Експрес 50!Влияе ли му някакъв начин!
  • S
    dano godinata da e dobra,a i cenata.ot nas kakvoto tribva sme napravili
  • S
    Еми напръсках го!Нямаше поражения даже беше на 8-10 лист,проблема е в това че се получава ефекта на чадъра, плевелите под листата на слънчогледа не можаха да изсъхнат.Сега за топки не знам дали ще се получат ,дано да няма!
  • S
    Колегата това дето го говори за топките,като резултат на температурата според мен не е вярно. Аз лично не съм пострадал от този ефект при хибриди на Пионер,но общото мнение беше,че топки стават при доза 4 гр. наведнъж и затова трябва да се пръска 2 плюс 2. Това беше до 2010. Сега обаче агрономите казват,че новите хибриди на Пионер са \"хомозиготни\" и топки нямало да има. Истина ли е или легенда не знам,но като си напръскал вече,после ще ни кажеш за резултата.
  • B
    Има значение фазата, не е верно, че няма значение, също следете и температурите, не пръскайте когато са над 25 градуса, за да няма после топки вместо пити или да се получават по няколко пити.6-ти лист мисля, че няма да има проблем да се пръска, но при добри температури, и да не се прекалява с дозата.
  • S
    v listovkata kam expresa pi6e,4e niama zna4enie v koia faza e.toi ima gen .praskai spokoino.
  • S
    според мен няма да има проблем но хубаво е да се допиташ до компетентен агроном за да няма после

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Заместител на линурон при кориандър

Иван: Колега намери ли препарат за кориандъра ?

211 1
1701 1

Фунгицид при слънчоглед

Cheha: И аз съм се замислил по този въпрос, но смятам да поизчакам с фунгицида защото съм пръскал...

320736 4

Браншеста мана по пшеницата

fendtpower: няма такава доза 2 гр на Дербито бъркаш дозата започва от 2.5 до 3.3

16786 14