Цена на череши - реколта 2012

• S
    Колеги, на каква цена обмисляте да стартирате продажбата на череши тази година?
  • A
    вече трудно се продават череши---защото излезнаха прасковите и кайсиите----Така,че търговците да му мислят!!!!!!!!!!!!!
  • I
    По пунктовете цената на жълтите /белите/ е 1,30лв/кг, а за червените 1,20лв/кг. Качествените и едри череши към момента вървят 2,30-2,50лв/кг. - Тази информация е за района на Кюстендил!
  • A
    пунктовете изкупуват на 0,60-0,80--обаче в една четпка от 4-5череши има по една изгнила!!!!ранните свършиха--сега са сезонните и след 25юни късните!!!!!!!! по пунктовете много малко хора връщат--вечер се събират една 5-6касетки големи--снощи в 21ч. нямаше събрани много череши само 6бр.големи касети!!А и с берачите е сложно,да ходиш да ги докараш,да ги върнеш и тн.е.........аз си набрах две касетки за мене си за лична консумация,като ги изям след 2-3дни ще си набера още!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! С никакви цигани-берачи няма да се занимавам!!!!!!!!!!!!!!
  • D
    При нас в Кюстендил реколтата е много добра,но няма пазар за момента,няма много пораожения,редки са но пък са едри..
  • G
    v momenta,kupuvam na 1,8 i 2,0 ,aprodavam na 2,5 do 3,0 lv na drebno,napukana cheresha na 1,0 predlagat navsqkade,
  • A
    Освен това искат от земеделието--да им се пуска договор на берачите и няма смисъл----- аз брах с едни цигани и станах целият вир вода и кал и се отказвам!!!!то всеки ден вали по 1-2ч. и става роса............сега при нас са ранните сортове!!! ще изчакам късните сортове за да не потъна с колата и после да викам трактор да ме тегли и ставам за смях!!!поне не съм правил разходи по пръскането!!!!! Круши и ябълки си е по добре,защото есента е по сухо и слънчево и са по едри!!!!!!! имам няколко щайги черешии ям на корем,че за 2дни и започнаха да се скапват!!!! изкупуват ми ги на 0,60---защото са дребни има едри пръскани на други хора им ги купуват за 1лв. Ама аз се отказах....и така с този бизнес за момента съм в изчакване!!!! по Димитровград как е----има ли купувачи на 1,50лв.?????? Освен това при нас,брането е по трудно,защото на едно дърво има малко плодове и трябва на едно малко,на друго малко и тн.е.... наей накрая ще ги отрежа и отиват за огън за туршии и домати!!! само да се оправи времето----- [banan-kitara] времето е добро само за малините,които съм насадил и новите овошки,защото не се налага да ходя да ги поливам!!!!!
  • D
    Като гледам и слушам в цялата страна положението е еднакво,Ван и Бинг и при нас се напукаха на 90%... Небето се продъни,с два дена по-рано ако беше спрял дъжда реколтата щеше да бъде ненадмината... Здраве да е, пари се изкарват,ако не тази година догодина!
  • S
    Колеги, как сте с реколтата в страната. При нас в разградско сортовете Ван и Бинг са съсипани на 90%:(((((((( Нацепиха се и гният.....направо ужас
  • K
    [cry]
  • A
    сега съм 85кг.--ама съм на разделен хранителен режим и нехода да се мотам по сладкарници да ям торти--да не съм малко дете!!!!!! Е похапвам си мед--затова искам да отглеждам кошери,защото от Оряхово го купувам там има пчелна ферма с платформи--мястят ги и го продават на 7лв. буркан.В Кюстендил е скъп-9лв. буркан---а череши досега не съм ял и не съм купувал-имам си още компоти с череши!!! А черешите компенсирам със репички и зелени салати!!!!!Тоест като не ям в момента череши--ям повече салати и репички и то се компенсират в организма!!!! Щом ви устройва 2,50лв--купувайте на 2,50лв-----аз череши не купувам,само банани ипортокали,защото немога да си ги произведа!!!
  • K
    Днес купих от едно пазарче при нас на 2.50 за килограм.Детето сутринта ме пита кога ше станат нашите на двора и реших да го изненадам.Пресни и вкусни.На кюстендилеца няма какво да му кажа.Явно някой хора не порастват никога.Само ще го питам от колко време не е ял скъпа торта.Щото и от торти файда няма.Днеска е торта,утре в тоалетната вече е.....разходи.
  • M
    apofis 11 mislq che imash krshtqshta nujda da otidesh na lekar
  • A
    :7лв незнам кой ще купи --мойте още не са готови--а за орехова градина--аз няма да правя такава градина-просто запълвам пространства!!!!! за пчелите сега проучвам как се заселва пчела-майка с работнички в Нуклеус??От мащабно голямо производство за каквото говорите няма смисъл--по добре по малко стопанство с малко производство,за да са малки разходите,труда и тн.е... Ако отида на пазара Кирков--сигурно има и за 3лв. продажна цена!!!
  • K
    apofis11-съчуствам ти но ако обещаеш редовно да си пиеш лекарствата да ти помагам.По нагоре с три орехови фиданки и то дивачки орехова градина ще правиш.Сега с един кошер пчелин си започнал,че и за субсидии се заинтересувал.Крушите по го кефили че по лесно се беряли и били по-едри.По тая логика най-добре бостан направи.С две дини пълниш касетката.Ходи си по селата и си прави хитринките на дребно.Тука хората говорят за бизнес и производство,а не колко ще ти даде прекупвача.Мога още доста да напиша но започвом да заприличвам на тебе--пооомооощ отивам за лексотан и валерианови капки.А иначе по темата.При черешовите градини при село Дяково дето ги съсипаха със строежа на новата магистрала Струма цената в неделя беше 8 лева за кило на пътя.Нищо че по дървета са още мънички и зеленички.От няколко години правят удари с вносни череши и за около месец по протежение на около 2 километра окупират целия банкет на пътя.Вчера-четвъртак-17.05 в ЦБА бяха 4.50 лева.Но там ако мине една касетка за седмица-черпят.Така че всичко е относително и според сезона.И региона.
  • A
    3 лв.на пазара но с лошо качество.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта