Неефективни инсектициди при люцерна

• M
    Въпроса ми е какви препарати използвате и с какъв успех за унищожаването на листоядите по люцерната? Използваните от мен Суперсект мега и от колегите Децис, не дадоха 100% ефект, при стриктно спазване на агрохимичните указания.
  • N
    До сега не си ли разбрал че евтиното излиза по скъпо?
  • M
    Нестига, че гъсениците щъкат но и кърлежи лазят. Нуралето ми се видя скъпо при избора ми на препарат.
  • V
    ЕФЦИМЕТРИН,това е препарата с който пръскам всяка година ,и никога нямам проблеми карантина 7 дена струва 23 лева литъра--30 грама на декар 1литър за 30-35 декара.задължително се пръска след първия откос (и преди него де )защото ларвите на калинката и цикатката не позволяват нормален растеж на люцерната или точно казано закъснява втория откос без пръскане около 10-15 дена
  • G
    Каратето даде отличен ефект в доза 60 мл.на декар! Миналата пръсках с Фюри и пак бях доволен! Колегата,който не е пръскал,да го направи след прибирането на балите,защото бацилите ще продължат да се хранят с новите стръкчета люцерна и значително ще забавят втория откос!
  • I
    Миналата година ползвах нурале 50мл.на декар и нямаше проблеми.Тая година заложих пак на нурале но и при мен не се получи на 100 процента имаше забавяне 2-3 дена докато унищожи листоядите.Според мен допуснах грешка че прсках в жегите 30 градоса а едната съставка на нуралето е летлива и може да се изпарила в последствие разбрах че оптималната темперетура за прскане била 23-24 градоса
  • L
    Нуралето е много добро .Миналата година ползвах на същата база но беше доста по0ефтин вариант.Но мисля ,че на този етап не е оправдано да пръскаш понеже люцерната е почти цъфнала.Косиш и балираш,2косило няма да ги има гадинките.Успех.
  • S
    nurele,ili sas sa6tite ve6testva,no pod drugo ime

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

телен червей

цецо: пълен боклук е тоя натуралис мин година го полэвах

594 1

Пръскане за трева

kiko: Ходи до някоя агро-аптека ще ти кажат там.

2114 3

Пръскане на краставици с нуреле

stefka66: Здравейте,не е нужно да спазвате този срок,но нуриле не помага от опит знам.Пръсках с мосп...

7263 3

Мандарина - пожълтяване

petarkadakevliev: Аз имам подобен проблем, с лимон и мандарина. Препоръчаха ми също този акарицид, сигурно д...

3324 3

Билка срещу белокрилка

bilkobegins: Белокрилка - разтвор от мек сапун, сернокисела глина

5889 5