Развитие на земеделието и животновъдството в България

• M
    Колеги,как виждате вашето развитие при положение,че ЕС се разпадне и европейското субсидиране бъде прекратено?
  • з
    Май вече е време да изстреляме темата нагоре....На доста хора няма да им хареса , но според мен настъпи момента. Страхотна тема както каза Силвето. Поздравления.
  • D
    Със или без субсидиране нашето развитие и без това е бавно тежко и мъчително.Дори и да се спре субсидирането големите ще карат напред защото програмите бяха направени за тях и те си обновиха и техника и складова база закупиха си и земя.Основните средства те ги имат като спрат субсидирането ще намалят рентата и пак ще продължат да работят.А пък ние малките със и без субсидии ще караме докато можем и като не можем повече ФАЛИТ. Но докато можем главата горе и напред.
  • R
    Без да философствам много, отговора ми на този въпрос е следния. Ще се развивам по бавно! Защо ще се развивам по-бавно, защото ще работя само със собствен и не субсидиран ресурс от средства. И сега малко философстване, ако не е ЕС нашата страна от къде ще вземе финансов ресурс за развитие? Възможностите са много но все илюзорни. Първо Русия, нашият стар брат, няма да стане с тези циркове покрай АЕЦ да забравим. Второ Китаи, твърде сме малки за тях. Трето САЩ, който ни обещаваха, че с откриването на военните бази ще потекат реки от финансиране към нас, също няма да стане. Четвърти са нашите южни съседи Турция, тя и сега финансира у нас доста големи проекти без да членка на ЕС. Но това финансиране може да ни излезе доста скъпо след време. Следващо възможно финансиране са страни като Катар например, та те изобщо не искат да чуят за нас, това го показа проваления бизнес форум. А без кредити за финансие, всяка една деиност е обречена на бавно развитие, още повече земеделието и животновъдството. И моят извод е, на този етап без ЕС сме обречени на бавно, мъчително и тежко развитие.
  • M
    Извини ме за закъснението. На първия ти въпрос ще отговаря така: Все едно да ме питаш, защо на последните избори съм се писал български гражданин. Относно субсидиите, ти от къде си сигурен че ще взема такива, може и да не взема а да получа тлъста глоба за години напред. Последно, да преди 15 години по- голямата част от населението консумираше по-качествени продукти. Темата е дълга по този въпрос, но не се отказвам от дискусия за бъдеще.
  • M
    Приключвам да коментирам по тази тема защото наистина ще се превърне в конфронтация.Уважавам мнението и постиженията на всеки трудещ се човек и ако съм обидил някого не е било целенасочено за което искрено се извинявам.
  • S
    Не ми е в стила да влизам в лични дебати във форума,но ще Ви отговоря г-н Празников.Добре ограмотена съм лингвистично,фонетично и метафорично,та няма как да сбъркам точно тези две думи.Разбрах въпроса на Мирчев-все пак благодаря за разясненията.И отговорът ми в прав текст е,че евросубсидиите не са ми в графа"приходи"в икономическия баланс.Бих била по-доволна,ако продукцията ми се изкупува на цени,отговарящи на качеството и ми се изплаща редовно и коректно,което може би трябва да се регулира от държавата.Що се отнася до обществото-много идеалистично,но ми лъха на архаизъм. Може ли да ми отговорите на един въпрос извън поста-колко от тези 20 и години на преход сте живели като социално активен човек в страна от еврозоната?Уважавам мнението на всички колеги с опит и познания-не искам да оставям впечатлени,че умишлено търся конфронтация-извинявам се на всички за по-острия тон.Успехи!
  • M
    За разлика от вас аз имам доста голям житейски опит и спомени.Спомени от едни години за които не съжалявам,но не мога да кажа че тогава е процъфтявала сивата икономика! Всички знаем от кого се учихме на капитализъм и терикатлъци.Пък и не ми е толкова къса паметта,че да забравя как се трупаха(взеха)пирвоначалните капитали. Помня и едни пред присъединителни условия какво ни наложиха и кой ги разписваше.Имам и данни какво е произвеждала България,какво и колко е изнасяла и за кого. Правейки съпоставка мога да преценя дали и какво селско стопанство сме имали и какво имаме сега!Както СИВ се разпадна,нищо чудно ЕС също да даде фира,защото там където няма равнопоставеност ,няма и бъдеще,още повече когато е на лице и конкуренция.Няма как да сме хем партньори,хем да се конкурираме и да кажем козовете да са в единият от нас.Това аз не си го представям и недоволството е на лице. Що се отнася за бандитите,митниците и разбойниците..Вие може и да вярвате,но аз не,че са хванали КОГОТО ТРЯБВА!!!
  • M
    Добре ще е да се чуят и мнения на зърнопроизводители,защото темата включва и тях!
  • M
    Г-н Мирчев за вас може и да съм човек с тесен мироглед но аз не бих сложил Швейцария с България на един кантар и вие знаете защо! Да прав сте за начинът на субсидиране,но защо не формулирахте така въпросът си?Пак ви питам за или против ЕС сте вие?Колкото до сиви икономики,митници,разбойници и прочие,не виждам какво общо имат с ЕС?Всички тези "вируси"тормозят Държавата но не са донесени от ЕС,напротив благодарение на членството ни се вижда вече сериозен натиск срещу тях.
  • S
    Мирчев,поздравления за интересната тема !Радвам се ,че мога да прочета нещо смислено и интересно в този форум,което напоследък определено липсва.
  • M
    Г-н Празников,не е присъщо на един "научен работник" толкова тесногърдо да коментира една тема. Явно за вас са табу страни,като Швейцария например,която не е член на ЕС и смея да твърдя има такова земеделие,което редица членки на ЕС няма да постигнат НИКОГА! Много са факторите,необходими за развитие на икономиката.Аз в никакъв случай не съм против субсидирането,но не и когато е превърнато в самоцел. Защо ли премълчахте идеята (тя не е моя,но я подкрепям)да се субсидира реално произведена и осчетоводена продукция? Това е и начин да не се субсидира сивата икономика,или може би твърдите,че субсидиите и свиленградската митница са достатъчни....Може би,но на шепа хора,но не и на България.
  • M
    Славея не бъркайте поп със боб.Държава,Държавна политика,конюктури и всичко което засегна е подвластно на обществото,друг е въпросът какво прави това общество за да смени статуквото което не му позволява развитие(не кое му е угодно). Въпросът в тази тема е съвсем друг!Г-н Мирчев "пита"какво би било развитието на два сектора земеделие и животновъдство ако ЕС остане в историята.Хубаво си помислете какво чака държавата ни без ЕС,защото ако не дай боже рухне няма да се отрази само на селскостопанските сектори.
  • M
    Г-н Мирчев не ви попитах каква дилема стои пред вас или относно мнението ви по други въпроси които нямат общо с тематиката на въпросът ви.Не е ли нормално според вас след като задавате подобен въпрос да не споделите и вашето виждане по него,или определяйки го като провокативен целите нещо което дори не желая да споменавам.Г-н Мирчев добре знаете че така поставен въпросът ви е насочен срещу ЕС и субсидирането.Самият въпрос включва и земеделие и животновъдство нали г-н Мирчев?След като отправяте такава провокация към тези два жизненоважни за Държавата ни сектори сте длъжен да изразите и своето мнение.Дори когато се прави някое социологическо проучване,социологът обявява целта с която се проучва,а вие се изчерпахте до там че искате да провокирате обществено мнение и без да обосновете ваше мнение или цел.Този ваш въпрос г-н Мирчев не е базиран на ежедневната проблематика в секторите които споменахте,нито е на социална тема, този въпрос засяга изборът на обществото и желаната от него държавна политика.
  • S
    Държавната политика за развитие на животновъдството е сбъркана,според мен.Няма начин да оцелеем с тази пазарна конюктура с или без субсидии.Аз също съм стартирала със собствени средства-без кредити и програми,но за развитие и рефинансиране на този етап не смея дори да си помисля.
  • M
    Веселяк жив и здрав избраният начин на живот си е твое право и съобразност за твоите нужди и потребности.Няма кой нормален човек да ти се смее за изборът.Просто не виждам с какво може да ти попречи съществуването на ЕС.Това е! Успех и весел живот момче.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Българско Сиво Говедо и Сиво искърско говедо

Здравейте имам няколко въпроса и ако някой знае ще съм благодарен да сподели информация. О...

37 0

Субсидия

Здравейте, някой може ли да ми каже, ще има ли фирми за продаване на орехи и да ми каже ко...

157 0

МЯРКА 11

Има ли информация за плащанията по мярка 11 за кампания 2019г ? По индикативния график...

234 0

oбвързано подпомагане

Колеги, на много от нас бяха намалени плащанията, знае ли се дали ще бъдат изплатени и ког...

103 0

Овце и кози

Боре Бомбата: Трябва ти бюджет около 30 - 40 бона, 1 - во трябва да се осигуряваш като фермер 1 2 години...

177 1