изграждане на овощна градина

• M
    Здравейте,имам наследствени 25 дка земя. След чудене с какво да ги засея получих оферта за засяване с лешник. Офертата е следната. Оран,фрезоване ,предпосадачно торене са моя грижа. А една фирма получих оферта да засеят тези 25 дка с лешник срещу 7500лв в цената включва,посадъчен материал около 1200-1300 броя,маркиране на дупките,изкопаване на дупки за дръвчетата и засаждане.Как мислите добре ли е или може да се иска нова оферта? Благодаря на отзовалите се.
  • T
    благодаря!!!
  • M
    Много благодаря,terzis,записах телефоните. Един поздрав за теб! http://www.youtube.com/watch?v=xzg0ZbEoGP8&feature=related
  • T
    с точност:Аз така ги правя!!!1300 дървета по 4 лв= 5200лв Дупките са 1300 по 0,70лв = 910лв Маркирането за 1 ден става с поне 5 човека по 20лв надник =100лв Маркири за дупките 1300бр по 3бр на дупка = 3900бр маркири.Ако ги нямаш си е голям проблем.Зависи от какъв материал са може да хвърлят и 400 лв.Иначе голямо сечене в гората трябва да падне(не са малко бройки).Сеене за 1 ден трябват поне 14 човека по 20лв =280лв и в крайна сметка какво излезе 5200+910+100+400+280=6890ЛВ За това става дума.И имай в предвид че ако не ги насеят както трябва(внимателно и старателно) ще береш ядове защото ще клюмат следващата година и няма да растат.Ако нещо те притеснява обади се 0887620024 или 0878620024 ще ти обясня по подробно.Успех
  • M
    Да така е
  • G
    с тази овощна градина с лешник може да кандидатстваш и по програма 112 (ако я отворят)
  • M
    Иде реч за разсадник,който има и овошки и работна ръка. мислим и по въпроса с приятели но друго е засяване от знаещ човек,уж де.
  • N
    пробвай.. аз не бях чувал до сега , че има фирми която мже да ти свърши тази работа .. не си ли мислил сам с помощ на приятели да свършиш тази работа и да спестиш пари?
  • M
    Така е,аз предложих 6000лв но те се аргументират с транспортни разходи и труд.Но определено ще искам нова оферта,ако някой има представа с подобни неща ще съм благодарна,ако сподели.
  • N
    Определено ще ти спестят много работа но цената ми се струва доста .. цената на самите фиданки за тези 25 декара ти струва не повече от 4000-4500

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Земеделска земя и цената й

Здравейте, Решил съм да купя земеделска земя с инвестиционна цел - да я отдавам. Им...

231 0

коронавирусът и земеделието

Стефан: Какво правим със земеделските базари пазари и т.н.? ? Тази възможност за реализиране на пр...

370 5

Цена на лавандулата

Здравейте,колеги! Нека коментираме цената на лавандуловото масло за тази година.Някой от...

983 0

Ориентировъчна цена на лавандулово масло през 2016 г?

: Здравейте, Изкупувам лавандулово масло за износ. При интерес от ваша страна ще се радв...

1606 2