Отглеждане на люцерна или произвеждане на биотор?

• I
    Здравейте, намислил съм да инвестирам малко средства в земеделието, но съм новак така да се каже, та много се колебая между това да засяда 50 декера с люцерна и евентуално да я продавам след това на животновъди, другият вариант ми е отглеждането на калифорнийски червей за пройзводството на биотор някъде към 40-50 квадрата, та въпроса ми към вас е за кое от тези неща има по-добър пазар, не ме притеснява толко инвестицията , колкото реализирането на вещата след това,\r\nблагодаря предварително за отговорите и лек ден.
  • L
    Ти сам си отговори. на въпроса.Проучи пазара и тогава се гмуркай под вода.За 50дка люцерна ако държиш на добър сорт/говоря ти за Пионер/цените почват от 12лв за кг.на дка минимум 4кг.на дка ти смятай нататък.Ако нямаш вода да я полееш тая година по-добре не я сей.При добра година вадиш от 60-80 бали от дка.Ти преценяй.А за червеите само за риба ги ползвам.Успех.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Площи в добро земеделско състояние

Някой има ли вече качени парцели. Не знаем как са минали тези проверки. И дали сме изрядн...

66 0

Отглеждане на женшен в България

Ние сме южнокорейска организация, основана през 1990 година в България. Проект „Българска...

191 0

Списък с животновъди

SVB: В сайта на БАБХ - регистри, има списък на животновъдните обекти по населени места (отделно...

139 2

Балопреса

Здравейте колеги имам проблем с балопреса sipma 4010.Ако някой има такава преса моля да п...

29 0

Дезинфекция на транспортни средства

solun1: Вероятно с това с което се и пръскат складовите помещения - Нуреле, Децис и др подобни.

37 1