Идентификация на имоти и определяне на площи с GPS Garmin

• D
    От момента, в който човек е започнал да обработва земята, се е появила нуждата от определяне на нейните граници. Идентификацията на имоти и определяне на обработваемата площ е особено актуална днес. Все повече земеделски производители очертават с GPS своите имоти и ги предоставят в Общинските служби по земеделие. В нашия блог ще намерите статия с подробно описание как с GPS Garmin можете да измерите и обработите данните до вид, готов за предаване за системата ИСАК.\r\n\r\nПочти всички ръчни GPS приемници на Garmin могат да се използват за целта, но предвид важността на задачата, ние препоръчваме по-висок клас уреди, оборудвани с бързи процесори и чувствителен GPS чип. Вграденият компас и камера за фотографски снимки не са задължителни, но в много от случаите се оказват необходими за документиране на определени събития. Обърнете внимание на моделите eTrex 30, Oregon 550, GPS Map 62s и Montana 650 на Garmin. \r\n\r\nАко Ви е интересно, прегледайте цялата статия в blog.garmin.bg.\r\nНаписахме я, за да отговорим на многобройните Ви запитвания по телефона.
  • K
    Здравейте, Можете да изтеглите кратка инструкция за измерването на площи с GPS 72 от нашия сайт: http://www.garmin.bg/?s=5&i=62 В PDF файла "Как се мери площ" има описание. Препоръчвам Ви да свалите програмата BaseCamp, описана в статията, защото по този начин по-добре ще управлявате данните за Вашите имоти. Ако има неясноти и въпроси, можете да се обадите до нашият офис, като потърсите Красимир Методиев.
  • K
    Здравейте, Garmin Nuvi 250w е автомобилен навигатор и няма предвидена функция за запис на следа и определяне на площи. Препоръчвам Ви да разгледате ръчните GPS приемници, защото те са направени за подобни цели.
  • E
    А с този модел на Garmin nuvi 250w става ли да се очелтават имотите?
  • A
    Здравейте, имам GPS GARMIN 72, с който си меря площите. Понеже не съм го ползвала от повече от две години и съм забравила как ставаше. Намерих една инструкция в нета за измерване на площите, но нищо не се получава по нея. Някой може ли да ми помогне? Толкова пъти съм го ползвала, а сега

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Сеялка

Колеги каква пролетна сеялка да избера irtem или kurt

52 0

Сеитба на царевица

joker70: когато рече господ да те храни не пита чий син си - ако има влага и торец , няма проблем

351 1

Каква е тази болест или неприятел

masterbol: Моля колеги кажете какво е това ? Гледам из нета и на мен ми прилича на северен листен при...

294 1

Цена на Царевицата 2018г

georgievis: В Силистра царевица от 850-1200кг. Влага 12.5 цена зърнени храни 270лв. Аз ожънах на 910кг...

6228 13

Царевица реколта 2017, добиви-цена

фермер: 250 лв на тон преди месец фактурурах 550 кг от дка търновско, доста слабо ама такъв беше с...

4120 6