Състоянието на посевите в момента

• M
    Културите са от землището на община Свиленград
  • A
    Най-накрая и при нас заваля!!!Тя царевицата така се беше засукала, а житата тъкмо изкласиха Така се бях отчаял откакто сме засели не ние валяло. А сега прехвърли 30 литра, но продължава утре ще видим колко точно е паднало.
  • T
    i pri nas v chirpan ne e valialo ot poslednia sniag samo ubira praha po ulicite
  • I
    Рано е за песимизъм. Не губете надежда.
  • M
    В какъв смисъл да се заблуждаваме колега,всички знаем каква е картинката.Показвам поле което въпреки пролетното засушаване се държи добре благодарение на приложените технологични мероприятия.
  • L
    Колеги ,нека не се заблуждаваме.Посевите в по -голямата част от страната са в лошо състояние.Първо беше есенната суша икъсното поникване,след това дългата и студена зима и сега пролетното засушаване.Добивите и международната цена на продуктите ще бъдат по нискии от себестойноста за повечето от нас.
  • D
    блазе ви Ники.при нас само отвя праха по улиците.
  • M
    След днешният дъжд.
  • M
    Най после малко дъжд!
  • S
    тази година ще е мн трудна от към добиви но дано цената поне да е добра че да не сме вътре с двата крака защото разходите са направо убйствени за нас българските фермери
  • M
    От нищо не съм спестил и пак не се възстановиха както трябва.Сега не ми стига липсата на валежи а и вятъра не спира,особено при слънчогледа взе и малкото останала влага!
  • G
    А при нас има 5 см. широки пукнатини в есенниците!
  • I
    При нас все още не е засушило, но посевите не ми харесват въпреки привидното възстановяване. Няма рапица на която да се накефиш. Пшеницата не може още да направи хубави листа. Ясно е, че есенниците няма да са с добри добиви.
  • S
    и при нас в пловдивско е така тази суша ни утрепа от всякаде от 3 месеца насам са капнали 5 капки дъжд и не е спряло да духа ужас направо
  • M
    Сега основният проблем е сушата.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Сеялка

Колеги каква пролетна сеялка да избера irtem или kurt

53 0

Сеитба на царевица

joker70: когато рече господ да те храни не пита чий син си - ако има влага и торец , няма проблем

353 1

Каква е тази болест или неприятел

masterbol: Моля колеги кажете какво е това ? Гледам из нета и на мен ми прилича на северен листен при...

295 1

Цена на Царевицата 2018г

georgievis: В Силистра царевица от 850-1200кг. Влага 12.5 цена зърнени храни 270лв. Аз ожънах на 910кг...

6228 13

Царевица реколта 2017, добиви-цена

фермер: 250 лв на тон преди месец фактурурах 550 кг от дка търновско, доста слабо ама такъв беше с...

4120 6