Унищожен слънчоглед- помощ.. ..

• D
    Здравейте колеги !! Обръщам се към вас за съвет. Днес установих, че наш колега, ако може да се нарече така(арогантен новобогаташ с порядък от 150 000 декара) след като е пръскал слънчогледа си е унищожил и нашия ( 200 декара)..пръскал е със самолет !! Въпросът е как да подходим, защото доброволно едва ли ще се разберем...
  • G
    Пресявай докато е време и все още има влага иначе губиш годината.
  • K
    Той каква,че слънчоглед е пръзкал онзи и след това е пресявал,може неговия да бил глеарфилт технология да му е сложил повечко препарат и ето резултата,на колегата ако е бил конвенкционален,още по лошо. Ако другия е пръскал пшеница,много ясно,че слънчогледа гине,затова са тези дневници и хората актове пишат ако няма.
  • I
    Такива инциденти се случват често при пръскане със самолет. Обикновено е при пръскане на пшеница с хербициди срещу широколистни. Поражението е характерно, независимо дали хербицида е на база 2,4-Д или сулфуронови деривати. Лесно установимо е.
  • K
    Ако има дневници за РЗ тоз човек,от тях да се види с какво е пръскал,няма мърдане ще плаща,но ако няма дневник процедурата е с свидетели и много трудно става,най-важният свидтел е този който е пръскал,иначе нищо не може да се докаже с какъвто и да е адвокат,ако се разберете добре,по принцип ако беше ми се случело на мен давах му земята каквото иска да я прави,а аз си взимам колкото ми е унищожил,жънеш си я и доло горе се избиваш.Ако ще водиш дело първо отиди в РЗ службата щото ако някой оправен и се е усетил,направил си е дневник за неговото поле ама с препарат който не може прави бели,няма смисъл да се занимаваш,ако няма нищо там заведено,взимай комисия да ти издаде протокол и с него по може работа да свършиш,свидетели задължително. Така е в всеки си прави каквото иска,поредния левак който си прави земеделие наволя,без да му дреми за останалите.
  • D
    Ами като не знам с какво е пръскал.. щом неговият си го унищожи и зася наново.. явно специалистите му са забъркали страшна отвара
  • I
    Дениславе, мини по официалния път и го осъди. Другият начин може да е много по-вреден за теб. Ако не е минало повече от седмица от поражението с хербицид слъчогледа може да се възстанови със специална рецептура. Не е желателно да се ползват листни торове съдържащи желязо тъй като желязото при такава стресова ситуация намалява още повече хормоните в растенията, а това не се отразява добре.
  • S
    Кибрит!
  • D
    Мимо.. за да сме квит трябва да напръскам негови 20 000, но не мисля, че това е начина..
  • A
    Отиваш в общината правят комисия правят заключение или там както се казва и после адвокат търсиш и растителна защита.Един колега така му напръскаха лозята и си взе парите
  • F
    Колега, ако е са минали 2-3 до 4 дни сложи Лактофол О и частично ще го въстановиш
  • M
    миии невярвам да ти плати разходите дето си хвърлил и наема на земята,така че опръскаи и ти негови 200дк-за да сте квит

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта