Някой запознат ли е със соколарството?

• S
    Искам повече да науча за соколарството в България?
  • S
    Охо, още запалени по лов с хищни птици? В България има няколко стабилни човека, които се занимават с този вид лов, но няма да ги видите сред хора да се показват, по телевизии да се правят на велики, а само на полето и в гората. Павелчо със сигурност не е един от тях, освен ако не наречем "стабилен", дилетант започнал начинанието си едва преди няколко години, и все така с неуспех се опитва да го практикува. Но за неразбиращите, като се появи някой с птица на ръкавица, и изпълнява елементарни команди, той е велик. Отглеждането на птица със сигурност не става по долопосоченият начин. В България всички хищни птици са защитени от законът. В България няма успешно развъдени хищни птици от соколари. Има няколко измами за УЖ развъдени, които са взети от природата и са предствени като развъдени, тъй като законът има пропуск за ДНК-а тестът, които е задължителен навсякъде, и едва ли не всеки може да прави този "номер", ако е с малко акъл и без морал. Какъвто и Павелчо. Единственото място, където се развъждат успешно хищни птици от различни видове е спасителният център за диви животни в Стара Загора. Там птици не се продават, а се развъждат с идеална цел - да бъдат върнати в природата. Със и в центъра работят и соколари, едни от опитните, които имат не малко постижения зад себе си, както природозащитни, така и като соколари. Ако ви интересува по-подробна информация за този вид спорт, съветвам ви да търсите тях. Цените на птици в развъдници от чужбина са от 100 до 10 000 евра за по-често срещаните видове, и от 10 000 до 100 000 евра за специални индивиди, които нйа-често отиват при арабите, които пък са едни от най-големите фенове на този вид лов. Като цяло тази материя е много дълбока за да може да се изрази в два реда. От сайтът на Павелчо може да се научат някои неща от основите, но като цяло е прехвален "майстор" наш Павелчо. Поздрави.
  • B
    Ако някой има актуална оферта за сокол нека ми пише на [email protected]
  • S
    prodai mi ediniq
  • в момента имам два малки сокола,,не ми трябва развьдник те сами идват при мен,а как тайна майна
  • S
    500lv.
  • A
    ...???????????????
  • Do kolkoto razbiram trqbva da se ka4i6 kadeto ima gnezdo i da si vzeme6 kolega
  • A
    ..не разбрах цената каква е на 10 дневките???
  • S
    Ot ne licenziran,debne6 na prolet kade 6te gnezdqt pticite,kato se izm1tqt malkite i sa na okolo 10 dni gi vzima6 i taka
  • A
    ???..Каква е цената?
  • S
    Da Bore tova e cenata no ot LICENZIRAN razv1dnik
  • A
    Верно ли толкова пари се харчи едно соколе??????? [:slap:] [lud] [:slap:] Хм...Колега заеби козите
  • S
    jechkov stefanov moje6 da si q ylovi6, kato malko ot gnezdoto vajno ne da znae6 kakvo da pravi6 s neq
  • ot kade da vzemem tolkova pari za ptica [angry]
  • S

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Ентомофагия

Здравейте! Замисляли ли сте се някога относно това какво ще ядем след 10-15 години? Или с...

176 0

Изкупуване на охлюви за реализация в чужбина

Здравейте! Нов съм във форума и като цяло отскоро обмислям идеята да се занимавам с не6т...

1296 0

Как да създам ферма за охлюви

proba: Здравейте интересува ме как мога да започна да се занимавам с охлюви.разбрах че едно от на...

1446 2

Начинаещ охлювъд

Ivanov_i_brat_my: Разумния човек не се интересува дали в страната има пазар, а дали той може да си продаде п...

7113 1

Ферма за охлюви - споделете актуална информация

Здравейте, интересува ме отглеждането на охлюви. Изчетох всички стари теми, но са доста ст...

1663 0