защо малките прасенца са в недостиг тази година колеги и така ли ще е за напред

• V
    станаха вип стока тази година
  • V
    на какви цени варвят по вашия край
  • M
    На пазара в Костинброд има прасоци-мераклиите да ги купуват са малко!
  • M
    Колега заради пазара така е от години на приливи и отливи.
  • C
    abe kato se zamislq napravo si e tragediq s tova sarce
  • C
    da ne vzemesh da umresh che ko 6e praim bez teb
  • I
    Е как да нямам! Не сте казали, не съм ви доставил! Моите са малко по-скъпи, защото са с всички документи, прегледи, скопени и т.н. и като сметнеш всичко това, барбар с документите, са си чист подарък! Сърцето ми се къса като ги продавам!
  • S
    Ivanov,само не ми казвай че имаш за продаване
  • V
    защото при нас в бургаско станаха кът тази година много хора останаха без прасенца за угояване а и цената им скочи от недостига
  • I
    А защо решихте, че са малко?
  • V
    и аз така си мисля че ште стане догодина но все пак много хора се отказаха да гледат прасета заради скапите фуражи а бабите на село които гледаха по 1 или 2 маики почти измряха а младите бягат в града не им се занимава с това тарсят лесното и чистото
  • S
    Не се притеснявай,ако тая година има дефицид на каквито и да е прасета,то догодина ще се навъдят наивници с желанието си за бърза печалба,и догодина прасенца колкото щеш...За такива пишмян жидотновъди не съжалявам,яд ме е за многото хорица който вече с години се занимават именно със свиневъдство,и те поемат пазарните удари на своя гръб.Пример,преди 2-3 години картофи на 1лв,аз и тогава предричах цени от 30ст,но се оказах не толкова прав,цените паднаха до до цени от едноцифрено число в стотинки. ПАЗАРНА ИКОНОМИКА!
  • M
    На село може и да не стане, ама баба на село днес си продава яйцата по-скъпо заради щастливите кокошките на "Градус", нали? Та догодина като поскъпнат свинчовците, да не се кахъри дядо че вече ги е продал. Аз затова пиша, който има сметка, да си я направи ;)
  • V
    колежке това по селата и при малките стопанства няма как да стане скоро време
  • M
    Чакай да видиш какво ще стане през януари догодина, като влязат в сила изискванията за по-комфортно отглеждане на прасетата. Свинчовците ще ударят в земята яйцата на щастливите кокошки. http://www.hranite.net/news/a01-01-2013-i-ss-svinskoto-li-shchje-stanje-kakto-s-jajtsata-/

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта