Дайте съвет за отглеждане на корнишони

• L
    Какво е мнението ви за отглеждане на кордошони през летния период на изкупна цена от 50 ст за кг.и от 1 декар колко тона може да се искарат
  • F
    здр колега от краставиците се изкарва но зависи в кой раион си аз дати кажа честно гледам 3год.но несам доволен.и вече приключвам отказвам се засега иначе сам го направил с капково и нямаше толкова работа торя сас капковото едновременно и поя .Ако искаш даже мога датиго продам обадисе на този тел ако искашда чуеш някои неща които те интересуват 0898505139-0887767752
  • G
    засей женскоцъвтящи хибриди и ще изчезнат проблемите с мъжките цветове сандра, стоя, дефенс ,галилео , пепинекс ,алкор, грендел и т.н.
  • K
    еха, това се казва ентусиазъм Вземи си сорт който е партенокарпен, т.е. плододава без опрашване и оплождане. Гергана-та по принцип си има голям процент мъжки цветове, но си изисква опрашване от насекоми. Това което може да пробваш на този етап е да се опиташ изкуствено да ги опрашиш с малка четка за рисуване, за друго не се сещам. Пиши какво е станало, ще ми е любопитно
  • J
    Здравейте ! Искам да попитам за сьвет ! В моята стая си засадих семена от краставици сорт Гергана !Пораснаха и станаха на височина около 3 метра и започнаха да цьфтят обаче ето тук идва проблема - те цьфтят но с ялови цветове които окапват и не врьзват ! Земята я взех от цветарски магазин с PH 5.5-6.5 ! Торях ги с водоразтворим тор Топ Кроп който сьдьржа 20 процента азот 20 процента фосфор и 20 процента калий плюс желязо манган цинк мед и бор ! Забелязах че самите дрьжки на цветовете още преди да цьфнат не са удебелени и да личи че има зачатьк на зеленчук а си е обикновена тьнка дрьжка! Сложил сьм на краставиците луминисцентна лампа която свети постоянно плюс светлината от прозореца !Поливам ги редовно но ефект никакьв ! Дьржа прозорците отворени през деня за да става течение за да се опрашват ! Живея на 13 етаж ако това има значение ! Ако може някой да даде сьвет какво да правя ще му бьда много благодарен ! Поздрави на всички !
  • K
    колко е изкупната цена, и къде ги продавате ?
  • S
    миналата година от 1.5 декара изкарахме 14 тона,но семената бяха мешени и приключихме много рано със беритбата
  • V
    тоя дето изкарва по 12 тона да не е от три декара или да бере трето качество?
  • K
    колко е изкупната цена,и къде ги продавате ? аз си купих левина f1 272 BGN ми взеха за 600gr.за декар и половина
  • K
    Здравей колега!Ако може остави някакви кординати,искам няколко савета от теб относно отглеждането на корнишоните.моя имел е [email protected]
  • L
    В момента на пазара най- добрите семена на корнишони са "меренге" и "Мадита". Мадита е на 65 лв пакет от 1000 семена , а меренгето мисля, че е 55лв. От 2,5 декара дават добив приблизително 17 тона за сезон.
  • S
    цени под 70-80 ст. са ниски
  • S
    разпитай в някоя агро аптека незнам каква е цената точно , но след сеитба до поникване иска всекидневно поливане
  • K
    От къде се взима това семе за корнишони и каква му е цената колега.доста добри добиви дава.Моя имел е [email protected],ако може дай твой номер,да се чуем за подробности.Благодаря предварително
  • S
    при добро отглеждане 10-12 тона ти са гарантирани
  • S
    пробвай със семе диригент ще си много доволен

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Дайте съвет за краставиците

фермерчето: фузарийното увяхване е характерно при сухи почви и висока температура. трябва добре да поч...

267 1

Колко дка земя е необходима за изхранването на двучленно семейство?

анонимен: Ако е със зърнени култури, поне 1000. Ако е с някакви плодове и зеленчуци - работа от сутр...

1182 4

Изкупуване на корнишони в Старозагорска и Новозагорска област?

Здравейте,къде се изкупуват корнишони на едро в някоя от двете области?Нека който има инфо...

1510 0

Краставици сорт Пролог

Някой може ли да ми каже нещо за тях или от кой източник да черпя информация ? Искам да р...

10378 0

Няма ли да има, второ плащане по мярка 112. за периода 2007-2013г.

Stoil: Подал съм заявката за второ плащане на 4.11.15г. И чакам.

2561 11