Растителна защита на лук

• S
    Здравейте колеги.Имам засят лук от семе на Енза заден, който в момента е поникнал на места.Заплевеляването е със синап и паламида.Въпроса ми е следния: С какви хербициди да го третирам, като при това не го изгоря?\r\nАко някой има опит моля да се включи-ще съм му благодарен.
  • S
    Препаратът Лонтрел е регистриран за употреба именно в такава фаза на културата.Аосвен това намалих дозата с 30 процента за всеки случай. Благодаря колеги и темата е приключена.
  • V
    приятелю, не знам дали осъзнаваш какво означава камшик на културата, но до 3-ти лист на лука от семе, лонтрела направо го изчезва [dalavera]
  • T
    Лонтрел не засяга полски синап,иначе нямаше да се пръска с него рапицата
  • S
    Апропо някой да знае Лонтрела дали действа на полския синап?
  • S
    Според моите проучвания майтрябва да се спра на Лонтрел-само тойсе използва в фаза "камшиче"на културата.
  • G
    http://nivabg.com/agro-novini/otglezhdaneto-na-luka-e-v-priaka-vryzka-s-uspeshnoto-izvezhdane-na-borbata-s-plevelite/
  • I
    Базагран 600, 150 мл/дка за арпаджик и 200 мл/дка за лук за глави - фаза на плевелите и на лука 2-4-ти лист. Също така: Тарга Супер - 150 мл/дка при балур и едногодишни плевели. В по-ранните фази на лука може да се приложи Лонтрел. При лука успешно може да се ползват запечатки с почвени хербициди.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

H

Заболяване по листата

Таня Димитрова: Здравейте,имам същия проблем.Получихте ли някакъв отговор на въпроса?Аз все още търся инфо...

192 1
S

Карате Зеон

Здравейте, понеже не намирам споменат карантинен срок за доматин, някой знае ли колко е пр...

173 0
M

телен червей

цецо: пълен боклук е тоя натуралис мин година го полэвах

994 2
M

Пръскане за трева

kiko: Ходи до някоя агро-аптека ще ти кажат там.

2523 3
C

Пръскане на краставици с нуреле

stefka66: Здравейте,не е нужно да спазвате този срок,но нуриле не помага от опит знам.Пръсках с мосп...

10053 3