Моля за съвет - отглеждане на сини сливи

• I
    искам да питам сега мога ли да засея сини сливи и колко дървета влизат в един декар
  • I
    сигурно на есен ще засадя ами ако слойа и череша и синя слива
  • D
    Най-добре есента да засадиш дръвчетата
  • K
    Не се занимавам с това но знам че е по добре да се сади наесен защото тогава и влагата е повече.А сега слънцето ще ги унищожи.Успех
  • I
    blagodarq ns vsi4ki za s1veti 6te vidim sigurno ve4e na esen
  • E
    Всичко се разлистило. Просто е късно . Ама след като ти желая успех , ако инвестицията ти е голяма не рискувай!
  • K
    Ицо аз определено не съм от най-големите специалисти в областа на овощарството. Но предполагам, яе под засяване на сини сливи имаш в предвит засахдане на млади фиданки от сини сливи. И както те съветват другите, ако имаш вода да ги поливаш редовно може и да нямаш проблем, но зависи и от това до колко младите фиданки са тръгнали да се развиват, в смисъл, те вече трябва да са напъпили и да пускат листа. А що се отнася до растоянието, можеби най-добрият вариянт е междуредовото разстояние да е на 4 метра а разстоянието между самите дръвчета в ред е на 5 м. за да може като пораснат и оформят корона да не се задушават. По тази схема влизат около 60 фиданки. Като имаше в предвит за растояние да минава фреза около тях, незнам за какъв тип фрез говориш такава каквато се закача на трактор или от малките, но въпреки всичко не трябва да се съобразяваш с ширината на фрезата а с размерите които ти писах по горе за да се развият добре дравчетата след време. Разбира се краиното решение е Ваше! Поздрави!
  • I
    mersi za imformaciqta 6te si pomislq
  • M
    nai hubavo e da se seqt esen no ne se pritesnqvai dano da imash vazmojnost da polivash
  • I
    разтоянието ще е да може фрезата да минава между две дървта а защо да е късно
  • M
    malko e kasno no s polivane moje i da nqmash mn jertvi a za broikata zavisi na kakvo otstoqnie edna ot druga shte gi zasajdash
  • G
    преди време трябваше да насадим 20-тина ореха но времето не беше хубаво и ги насадихме в наилонови пликове с земя . после насред лятото само отрязахме дъното на наилоните и ги сложихме в дупките. но някои по разбиращ да каже дали не е късно и за това

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Унищожаване на корените на трънки от веднъж без препарати.

Здравейте, искам да унищожа 500квадрата гъсти ама гъсти корени на трънки. 2 месеца съм ги...

139 0

Препоръчайте ми ръчна пръскачка

Генов: Ако още не сте решили, само акумулаторна. Имам от 4 години турска, мислех че е китайска з...

117 1

Сортовете орехи Идеал и Чандлър

Някой има ли наблюдение върху сортовете орехи Идеал и Чандлър кой бихте избрали и защо?

203 0

1 декар празен двор - съвет

Йорданова: Не мога да ти дам съвет, защото и аз съм пред същата дилема. Един декар лозе в местност Бо...

262 2

Обвързано подпомагане

Колеги,има ли сред Вас такива на които не е им изплатена цялата сума по обвързано подпомаг...

136 0