Проблем с хидравлика на ЮМЗ

• P
    Имам ЮМЗ 6Л. Направил съм пълна профилактика на хидравликата: измил съм резервара, филтъра, маркучите, сменил съм гумичките на цилиндъра и на хидравличната помпа, разпределителя е нов(руски). Помпата не е нова, но има още много живот. \r\nВчера сипах 10л м10д (нямах повече в наличност) и си викам я да я пробвам. Закачих плуга и като натиснах ръчката вдигна плуга без да давам газ. На второто дигане не иска и подавах малко газ. На третото въобще не искаше да дигне плуга. Отворих капачката на резервара и гледам маслото стои в покой, все едно помпата е изключена. \r\nОт какво може да е при положение че всичко е препипано и маслото е ново.
  • T
    провери дали е затегната добре гайката в цилиндъра на буталото и дали си сменил пълния комплект О пръстени също е възможно да си наранил някой от О пръстените при сглобяването
  • S
    Здравейте на всички. Ако желаете да рециклирате различни помпи и колектори можете да разгледате този сайт http://www.kolektori.eu/ надявам се да съм ви бил полезен
  • I
    kolega otviva6 klapana koito e za regolirane na naliaganeto tam 6te vidi6 edna se4makoiato triabva da see naranila zameni ia i vsi4ko 6tese opravi tozi klapan opravliava golemia koito se vadi sdvete bol4eta po gore niakoi ti be6e obiasnil za nego
  • I
    Имах същия проблем,сменил съм 3 разпределителя и 2 помпи.На 5-6 месеца почва да прави проблем,започва да изтърва или текват масла.Купих си разпределител от Бъдещност Чирпан,3 година без никакъв проблем ,вдига инвентара без газ,грам масло не е капнало и е много чувствителен лесно се работи с него.Там ги правят по поръчка и не са много скъпи
  • I
    Има! Издаваш юмз-то за желязо и си купуваш трактор! НЕ РУСКИ! Ако нямаш възможност, стискаш зъби и се мъчиш с трошката.
  • I
    Здравейте колеги аз имам същият проблем който се явява от всички точки на прикачване. Ако има разрешение на проблема нека някой сподели решението
  • E
    Eх , това вече е нещо. Разпределителя е сложно нещо , не се ремонтира току - така. Ако има гаранция , използвай я. Защото не е от ефтините части. Значи проблема ти идва от там. Дано имат колегите нещо от време оно да ти помогнат. Аз лично тази есен чистих гаража. Може и да съм имал , ама отиде за скраб.
  • P
    Ще пробвам с друг клапан и ще пиша. Колкото до ангренажа, не е от него там всичко си е наред. Иначе проблема го имаше след като сложих разпределителя. Дигаше 2-3 пъти и откаже. Разпределителя съм го взел от магазина.
  • I
    Колега само преливния клапан на разпределителя ти заяжда и затова не иска да вдига. Както те е посъветвал по горе Ники70 извади го и ако се налага го шлайфаш или си вземи друг и пробвай с него
  • E
    Чудна работа. След като откаже да вдига сложи ушенце на гърловината и слушай дали има стържене. Опитай с махнат филтър. Това ни разби всички представи за хидравликата на ЮМЗ. Пиши
  • K
    Колега казваш ,че и преди ти е правил прроблеми но не поясняваш преди или след като смени разпределителя и този разпредерител от магазин ли го взе или ...,ако не се окаже клапан следват следните серии ,не добро зацепване на помпата поради луфт във вилката или неправилно регулиран венец на лоста за включване на помпата /пробвайте 2 човека като единия натяга лоста нагоре / ,но мисля че проблема ще излезе в разпределителя ако разбира се тези проблеми са се появили след неговата смяна ако са и преди това остава зацепване на помпата и ангренаж ,за ангренажа не ми се вярва но вече няма логика .Ако имаш филтър на казана махай го
  • I
    kolega pi6e6 4e vsi4ko e novo i si po4istil sistemata i neraboti tova e zagatka,ili pompata ti isklu4va i neraboti a moje i otzat ako ti e s mufa ot tam da ne puska maslo v botilata nqma takaf film da ne vdiga.
  • N
    Мразя да гадая,пробвай със клапана както ти писах и после пиши.
  • P
    Да колега, разпределителя ми е нов. Имах предвид че клапана може заводско да е дефектен. Разпределителя съм го сложил миналата година, като още тогава бях почистил цялата система. Изорах една градина и това си беше.. Помня че и тогава ми правеше проблеми.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта