Как да се справя с поникналата паламида, в засятата с царевица нива?

• A
    Здравейте колеги. Моля за съвет практичен. Засях 300 д царевица на земя която за първа година обработвам, тоест сега я вземах от кооперацията. Царевицата е засята от 3-4 дни но днес забелязах, че след дъжда се е показала паламида. Купил съм комбинация рекорд Камбио+Келвин топ. Въпросът ми е следния? - Мога ли сега да се справя с тази паламида, като напраскам с нещо или да изчакам чак вегетативното пръскане с Рекорда. Благодаря предварително.
  • A
    Колеги благодаря, че се отзовахте в крайна сметка напръсках с Арат, защото имах от него,но не цялото поле а само петната с паламида. Имам моторна пръскачка Щил сложих я на гръб и за час ги пръснах. Ще ви пиша по късно какво е станало, но предполагам всичко ще е окей.
  • K
    Колега ! Имай предвид , че царевицата залага репродуктивните си органи на 2-4 лист ! По това време полето ти трябва да е чисто ! Ако паламидата е излязла нищо не ти пречи да напръскаш с някой вариант на 2,4Д Няма да излезе повече от 1 - 1,2 лв дка !
  • K
    ?? С мистал май пшеница веднъж пръсках.
  • D
    а какво е/ мистрал екстра и каспар /някои да е праскал, стая двоика хербициди даите мнение, благодаря
  • E
    колега аз съм от видинско миналата година за пръв пат пръсках царевицата за всякакви плевели на 4 лист с препарата ЕКИП 1литър за 4 дк 70лв 1л но резултата беше много добър таз година посях 100дк и ще пръскам отново с този препарат
  • B
    Навремето поради метеорологични условия ми се забави сеитбата на царевицата и както теб беше набола паламидата и беше се показал дори и балура.Тогава запечатвахме със Стомп, но на моя отговорност, си сложих и раундъп в малка доза.Ефекта беше поразителен след 20 дена , полето беше чисто от плевелите , а царевицата се беше развила , а и спомена от добивите ми са добри , така че моят съвет е да опиташ с раундъп- той действа на листна маса .
  • I
    Ако нямаш поникнала (показала се над почвата) царевица и ако паламидата ти е много и в напреднала фаза може да пръскаш с раундъпа. Ще ти дойде малко скъпо,но сам си преценяваш според плътноста на паламидата в полето дали си заслужава сега да пръскаш
  • K
    Де ги видя тези глупости, исках да му кажа на човека,че 3-4 дена след сеитба не пречи да се пръска с почвен хербецит,не съм го пратил да пръска с този който си е закупил,колкото до вегетациониите хербициди при царевицата,всички вършат работа,тези които казах съм много доволен от тях и не са много скъпи,но щом колегата си е закупил комплек семена с препатат,той си знае. Пък но този с раундъпа му кажи да си напръска главата с този разтвор дето казва,в америка процедират така,ама тяхната царевица както знаеш е съвсем друга.
  • A
    Колеги благодаря, че се отзовахте!!! Ефекта на рекорда го знам и съм сигурен, че ще се справи с паламидата, имам и Мерлин Флекс ,но ще го пръсна ранно вегитативно на друго поле. Агронома на кооперацията се опита да ме убеди, че мога да го напръскам с еднопроцентов разтвор на раундъп, които нямал почвено деиствие, щял да спре паламидата само. Исках само да проверя дали някой друг ще ме посъветва за нещо такова. Благодаря все пак...
  • S
    Колега,Камбио+Келвин Топ ще ти даде чудесен резултат ,но сега е рано за пръскане.След 4 лист влизай.Почвеното пръскане след сейтбата щеше да свърши работа,но щом си го пропуснал изчакай малко да порасне царевичката.
  • D
    stiga gluposti kambio i kelvint top 6te ti svar6at dobra rabota no iz4akai 4.6 list na zarevizata uni5tojava na 100 prozenta
  • K
    Ако си сял преди 3-4 дни пръскай,ако вече е набола по добре искачай,че ще я стресираш много,царевицата де. Можело веднага след сеитба да напръскаш и малко да я спреш паламидата,демек почвено,но най-добре срещу паламида има ефект вегетативното пръскане,един Дифендър или Пасифик с малко по високи дози и забравяш за нея.
  • L
    http://www.agro.bg/videos1582/video404.html

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта