Знае ли някой за налични в България препарати за външни и вътрешни паразити (от типа на ивермектина)

• L
    Здравейте колеги.\r\nПонеже темата за кърлежите се разводни малко, пускам нова тема за обезпаразитяването по-общо.\r\nЗнае ли някой за налични в България препарати за външни И вътрешни паразити (от типа на ивермектина), които се прилагат с накапване (pour-on форма)?\r\nПричината да питам е следната - лично според мен третирането само срещу ектопаразити (въшки и кърлежи, донякъде мухи и бълхи), решава само част от проблема. На всичко отгоре инжектирането невинаги е приложимо, например при месодайни говеда, които не дават да ги пипнеш. Не е за подценяване и по-лесното спазване на карентните срокове, защото повечето накапващи препарати оцветяват козината за определен период от време.\r\nДоколкото знам, в щатите над 90% от обезпаразитяването се прави с подобни форми и с препрати с ивермектин или моксидектин като активни съставки.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

N

Болна коза

Здравейте! Ще съм много благодарен ако някой може да ми помогне със съвет за да спасим жив...

109 0
В

Построяване на козарник

Здравейте, понеже увеличаваме капацитета на стопанството и ни е нужен вече голям обор с вс...

327 0
M

Колко мляко дава една коза като ббм

Nikolay: Миро , аз също обмислям този вариант , но съм в процес на развъждане на животните и засега...

811 1
С

Кaкви сa цените нa млякото в моментa и кои облaсти?

Здрaвейте колеги, кaкви сa цените нa суровото мляко и в кои облaсти, зa Ямбол и окръгa ?

816 0
В

Окозване

Здравко: Препоръчвам ти на 3-ия ден да започнеш да й даваш по-малко храна от обичайното. Нека това...

348 1