От къде мога да тегля кредит за селското стопанство

• C
    zdraveyte nqkoi moje li da mi kaje ot kade moga da teglq edin kredit za selsko stopanstvo za da napravq ferma za med no da e s dobra lihva pozdravi ceco [:bee:] [:bee:] [:bee:]
  • E
    имали банки който предлагат кредити в основа на субсидия по мярка 141 прегледах банките но искат и страничен залог (много странно) ако някои е теглил или знай да пише,(може и аз да не съм разбрал и видял правилно в банките) съжалявам ако съм се объркал,Благодаря
  • L
    Цецо ако питш мен не ти трябва сега кредит за да направиш пчелин, първо си купи 10-20 кошера и се научи да ги гледаш за 1-2години, защото това не е лесна работа и ти трябва опит.Тогава като видиш как стоят нещата и си изчислиш степента на риска и като видиш че можеш да обслужваш кредита си изтегли.
  • G
    "" Държавен Фонд Земеделие (ДФЗ) - инвестиционен кредит (само за регистрирани земеделски производители) "" Наскоро ходих в ДФЗ и попитах за тези преференциални кредити, но останах със силното впчеатление, че не са много наясно как стоят нещата.... според експертката за последните 3 години, май само един такъв кредит са отпуснали... Върви после разправяй за усвояемост и т.н.т ... [:slap:]
  • T
    Лесно няма Цецо.Ако си упорит и си разбираш от работата може и да се получи.Успех
  • S
    Цецо всички колеги са прави!!! Ако не вземеш кредит зле, ако вземеш пак зле, важно е обаче ако вземиш независимо от коя банка е да знаеш,какво точно трябва да върнеш. Преди 5 години и на мен ми се наложи да взема с 8 % лихва, по общите изчисления трябваше да варна 3 хил лева лихва за 1, но накрая тези три на мен ми излязоха 10 хил лева и като ги попиташ защо, те ти отговарят: Чети дребния шрифт... Та моя съвет е ката вземаш -Чети всичко и ако може попълнете в договора,какво точно трябва да върнеш накрая. не се вързваи на тези процента.
  • A
    засега неможе с кредит---защото искат да видят как си се реализирал 1-2 назад!!!!!!!какво си продал,купил,обработил и тн.е...какви са ти взаимоотношенията с фонд ЗЕМЕДЕЛИЕ ???? най добре пробай по Сапард---там парите са безвъзмезни,до 60-80% ама искат история на дейността!!!!!! Аз още немога да се оправя с едни декари--искат ми 10дка полски и 10дка овощия--а аз съм засега декларирал 6дка общо от двата вида и се чудя откъде да им намеря още декари---от роднини,приятели и тн.е... ама е голяма разправия на всеки трябва да обясняваш,да се ядосваш и тн.е........ Под 1хектар--не подлежи на субсидиране--а аз съм 6дка полски и 6,5овощия!!!!!!!!Значи имам 13,5дка и пак неотговарям--а тия малките под 1дка не ми ги признават,дето са по 0,600---0,800дка!!!!Аз не съм в Добружа или низина да имам обширни площи--а са разпокъсани--ама не се разбират,искат да ги събера,комасирам и тогава ще ме субсидират!!!!Та само разправии---на тоя да обясняваш,на оня да обясняваш,с тоя да се обединяваш--с оня да се обединяваш...........и цялата разправия е за около 500-600лв. субсидия на тези 20дка!!!!!!!!
  • C
    Mirko za tolkova godini,kolko jivotni sazdade reproduktivno bez kredit? Pi4 ako mojesh da si go obslujvash i si razmislil dr. na4in za start nqma takova ob6testvo sazdadoxa tova e kapitalizma,da si zatisnat ot bankata no dr.na4in za start i to dobar nqma. Ako iskash da se zanimavash i da ti e hoby p4elarstvoto, togava nedei tegli napravi si 20-30 ko6era i eto ti anti stres procedura, no ako iskash da tragnesh mo6tnooo begai si tarsi banka ili 4ui saveta na kolegite deto polzvat uslugite na takava.
  • M
    ceco!kosher nov s magazin-okolo stote,maikite minalata godina bqha po 15,roq nqkade kam 60,ramki,vosachni osnovi,teltova sa nqkoi ot osnovnite neshta i vsichko tova s kredit pomisli predi da napravish tazi stapka
  • M
    Колегата по горе е прав не дей тегли кридити . Започни с малко и постепенно ги развъди . Най важно е постоянството и любовта към това с което се занимаваш . Направих много грешки в рамкити на 1 година и си давам сметка , ако не бях ги направил какво щях да имам сега . Давам ти приятелски съвет започни с малко кощери и не се занимавай с банки . Какво стана с мерака ти за овце ? Не е ли по добър вариант от пчелите ? [:bee:]
  • M
    здравей цецо давам ти един приятелски съвет . не тегли кредит с банки не се занимавай с пчелите ако нямаш друг бизнес няма да можеш да си обслужваш кредита в пчеларството не всичко излазя така както го смяташ. по добре започни с малко кошери да видиш за какво става въпрос да видиш пазара за меда но знай че в пчели се влагат много пари кошери; рамки основи центрофуга а накрая ти вземат меда на 4.20 и на пролет част от пчелите умрели и ако трябва да плащаш кредит си вътре не се хващай на тези лихви 6-7 процента такова нещо няма това е уловка
  • D
    Цветко, писах ти на лични съобщения
  • A
    Да, наистина е добро и това.Не знам дали е актуално, обаче. Но и там си има доста изисквания- то къде ли ги няма-защо да е просто като може да е сложно:(
  • F
    Здравей! Държавен Фонд Земеделие (ДФЗ) - инвестиционен кредит (само за регистрирани земеделски производители) http://www.dfz.bg/bg/darzhavni-pomoshti/kreditna-shema-za-investicii/ Годишния лихвен процент е около 6%, а при рефинансиране през банка е 7%, лично на мен не са ми известни по изгодни узловия на банки.
  • A
    Прокредит става.Но...Трябва да имаш доказани обороти поне за миналата година и да има какво да заложиш
  • R
    За регистрирани земеделски производители Прокредит банк. При добра обосновко лихвата можеш да я смъкнеш до 8,5! Успех!

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Годжи бери

Здравейте на всички! Наскоро ми попадна имот, който е засаден с 50 дка годжи бери и 72 дк...

96 0

Въпроси, въпроси, въпроси......

отговор: Наистина не искам да ти чупя хатъра, но ако тръгнеш да се занимаваш с това което си си нау...

122 2

Изграждане дестилерия за лавандула

distilleryKK: Проектиране, доставка и монтаж на дестилерии за етерични масла. Моля потърсете ни на 08989...

25323 3

мярка 6.3

gonzo79: на 29 07 -1250

1583105 4208

Хладилна база за плодове и зеленчуци - заслъжава ли си инвестицията?

izhel: Когато са налице парите, лесно се изгражда. Въпросът е в осигуряването на пазара и качеств...

3755 3