Как се справяте с кърлежите?

• D
    Здравейте,\r\nискам да попитам,имам 2 кози и като ги пусна на паша,са се напълнили с кърлежи.Въпросът ми е: дали има някакви препарати,цени и т.н.?
  • S
    Аз също имам резерви към липсата на карентен срок при BUTOX.Използвам айкън.По-горе в поста е упоменато как се прилага.Неудобството на препарата е ,че на всеки 14 дни се повтаря третирането. Имала съм опаразитено животно-гледката е потресаваща,а лечението трудно и без особен успех.Кърлежът поразява еритроцитите и възниква проблем с кръвотворните органи,който се преодолява доста бавно.Токсините,натрупани в черния дроб не могат да се отстранят дълго време. С айкън се спасих от подобни инциденти с кравите си.
  • S
    В момента ми трябва препарат за кърлежи , който няма карантинен период, защото ще пръскам крави и овце който в момента се доят .Прегледах цяла та тема и единствения препарат който ме устройва е BUTOX 50. Откъде мога да го намеря ?????
  • P
    препарата е айкън 25мл на 10л вода пръскаш 200кв м и няма грешка цената му е около 45лв 1л
  • S
    някой знае ли откъде мога да закупя BUTOX 50
  • C
    Или нашите търговци са по-тарикати като си регистрират продуктите или руснаците са глупави...Ето сравненията между карентните срокове на BUTOX 50,на български-в сайта на търговеца/официален вносител/ и от руски търговец: 1.Карентен срок Месо и вътрешни органи 0 дни (говеда) 4 дни (овце) Мляко: 0 дни (говеда) Не се разрешава за употреба при овце, чието мляко се използва за човешка консумация 2.ОСОБЫЕ УКАЗАНИЯ Убой животных на мясо разрешается через 5 дней после обработки. В случае вынужденного убоя ранее установленного срока мясо используют на корм плотоядным животным или для производства мясо-костной муки. Молоко от дойных животных запрещается использовать для пищевых целей в течение 3 дней после обработки, но подходит для кормления животных. Та така са нещата...четете какво пише на опаковките и си имайте едно на ум.И като имате в предвид,че алергиите са в пъти повече при сегашните деца си отваряйте очите и ушите,като ползвате ветеринарни препарати!
  • E
    BUTOX karenten srok na mlqko 6h na meso nqma,aktiven40dena sre6tu muhu karleji va6ki
  • E
    BUTOX karenten srok na mlqko 6h na meso nqma,aktiven40dena sre6tu muhu karleji va6ki
  • M
    От всички ciklopat даде най-правилна информация за борбата с кърлежите.
  • C
    imax vpredvit s kakvo da praskam kravite
  • V
    неразбрах
  • C
    vesko stavat i za kravi
  • G
    Миналата година използвах Тактик ръсех с пръскачката крави и кози литъра беше около 45лв
  • L
    Тази гад /кърлежа/ е за изтребване!Децата далече от животните по добре без мляко и месо за месец отколкото ухапвания от кърлеж!!Да сте чували за хеморагични трески, Лаймска болест и др.??В по голямата си част треските не се лекуват, умираш от кървене по цялото тяло най вече във лигавиците и бъбреци [:duel:] само борба със тях
  • C
    Изкъпете ги с гръбна пръскачка ,ама хубаво с разтвор на NEOSTOMOSAN-цената му за литър е около 90 лв.Дозировката е 1:1000.И да я превишите-няма страшно.А каквото остане в пръскачката-напръскайте торищата.Неостомозана е страхотен убиец на мухите...
  • D
    Братле търся отговори добри както за мене така и за останалите няма от какво да се засягам и с кого да се заяждам, надявам се че ме разбираш....

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта