Как се справяте с кърлежите?

• D
    Здравейте,\r\nискам да попитам,имам 2 кози и като ги пусна на паша,са се напълнили с кърлежи.Въпросът ми е: дали има някакви препарати,цени и т.н.?
  • S
    Аз също имам резерви към липсата на карентен срок при BUTOX.Използвам айкън.По-горе в поста е упоменато как се прилага.Неудобството на препарата е ,че на всеки 14 дни се повтаря третирането. Имала съм опаразитено животно-гледката е потресаваща,а лечението трудно и без особен успех.Кърлежът поразява еритроцитите и възниква проблем с кръвотворните органи,който се преодолява доста бавно.Токсините,натрупани в черния дроб не могат да се отстранят дълго време. С айкън се спасих от подобни инциденти с кравите си.
  • S
    В момента ми трябва препарат за кърлежи , който няма карантинен период, защото ще пръскам крави и овце който в момента се доят .Прегледах цяла та тема и единствения препарат който ме устройва е BUTOX 50. Откъде мога да го намеря ?????
  • P
    препарата е айкън 25мл на 10л вода пръскаш 200кв м и няма грешка цената му е около 45лв 1л
  • S
    някой знае ли откъде мога да закупя BUTOX 50
  • C
    Или нашите търговци са по-тарикати като си регистрират продуктите или руснаците са глупави...Ето сравненията между карентните срокове на BUTOX 50,на български-в сайта на търговеца/официален вносител/ и от руски търговец: 1.Карентен срок Месо и вътрешни органи 0 дни (говеда) 4 дни (овце) Мляко: 0 дни (говеда) Не се разрешава за употреба при овце, чието мляко се използва за човешка консумация 2.ОСОБЫЕ УКАЗАНИЯ Убой животных на мясо разрешается через 5 дней после обработки. В случае вынужденного убоя ранее установленного срока мясо используют на корм плотоядным животным или для производства мясо-костной муки. Молоко от дойных животных запрещается использовать для пищевых целей в течение 3 дней после обработки, но подходит для кормления животных. Та така са нещата...четете какво пише на опаковките и си имайте едно на ум.И като имате в предвид,че алергиите са в пъти повече при сегашните деца си отваряйте очите и ушите,като ползвате ветеринарни препарати!
  • E
    BUTOX karenten srok na mlqko 6h na meso nqma,aktiven40dena sre6tu muhu karleji va6ki
  • E
    BUTOX karenten srok na mlqko 6h na meso nqma,aktiven40dena sre6tu muhu karleji va6ki
  • M
    От всички ciklopat даде най-правилна информация за борбата с кърлежите.
  • C
    imax vpredvit s kakvo da praskam kravite
  • V
    неразбрах
  • C
    vesko stavat i za kravi
  • G
    Миналата година използвах Тактик ръсех с пръскачката крави и кози литъра беше около 45лв
  • L
    Тази гад /кърлежа/ е за изтребване!Децата далече от животните по добре без мляко и месо за месец отколкото ухапвания от кърлеж!!Да сте чували за хеморагични трески, Лаймска болест и др.??В по голямата си част треските не се лекуват, умираш от кървене по цялото тяло най вече във лигавиците и бъбреци [:duel:] само борба със тях
  • C
    Изкъпете ги с гръбна пръскачка ,ама хубаво с разтвор на NEOSTOMOSAN-цената му за литър е около 90 лв.Дозировката е 1:1000.И да я превишите-няма страшно.А каквото остане в пръскачката-напръскайте торищата.Неостомозана е страхотен убиец на мухите...
  • D
    Братле търся отговори добри както за мене така и за останалите няма от какво да се засягам и с кого да се заяждам, надявам се че ме разбираш....

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Колко мляко дава една коза като ббм

От известно време мисля дали да не си купя малко кози да спра да работя за хората а да раб...

147 0

Кaкви сa цените нa млякото в моментa и кои облaсти?

Здрaвейте колеги, кaкви сa цените нa суровото мляко и в кои облaсти, зa Ямбол и окръгa ?

434 0

Окозване

Здравко: Препоръчвам ти на 3-ия ден да започнеш да й даваш по-малко храна от обичайното. Нека това...

171 1

Печели ли се от кози

Kolega!: Колега, моят съвет e бегай от козите. Не е просто стока да се гледат. Отглеждането е специ...

652 2

Моля за съвет

т: Не го прави, по добре проси в София, ще си по-добре, поне ще си на печалба. В момента в к...

794 2