Коя порода от Аваси или Източнофризийска е по-подходяща за кръстосване с нашите?

• M
    Да обсъдим,коя според вас е по-подходящата порода за кръстосване с нашите породи овце;Аваси или Източнофризийска.
  • M
    Там участва и черноглава,но все пак зависи какво искаш да подобриш и коя порода ще е завършваща. Авасито увеличава млечността,но плодовитоста пада,докато фризийската подобрява и плодовитоста.
  • M
    Мирчев,това е подобно на схемата на синтетичната порода.
  • M
    Аз лично за моите овце бих предпочел местна Х фризийска и в последствие техните приплоди х аваси.
  • S
    Имах предвид любител на месото от агнета Аваси!Чудесен вкус!
  • M
    Любител сте на Аваси,а най-правилният избор за кръстоска е ИФ!
  • S
    Като любител на породата АВАСИ ще изкажа мнението,че породата е по -непретенциозна от фрезийците и е с отлични вкусови качества,От личен опит го казвам.
  • M
    Нека чуем и агитката на Аваси.
  • S
    Празников,ИФ изисква по топъл,но и по влажен климат ,ако това имаш предвид.А относно кръстоските това е най правилния избор според мен.За да се подобри плодовитоста и млечноста.
  • M
    silvi11 за ИФ порода относно подходящият климат за нея съм на друго мнение.Нямах в предвид чистопородно отглеждане а кръстосване с местните породи.
  • S
    Имах предвид това ,че източнофрезийските искат повече топлина,тоест по високи температури и добра фуражна база.
  • M
    Каква е връзката връзката между зърнопроизводство,юга и породите овце?
  • S
    Празников,ако си зърнопроизводител и живееш на юг за предпочитане е медночервените овце да ги заплодиш с източнофрезийска.Ако ли не -по добре с аваси!

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Агнета 2020

Питайте управниците ни тази година като нямаше внос на агнешко стигнаха ли родните агнета...

166 0

Агнешки кожи

Колеги някой знае ли къде купуват агнешки кожи и ако някой купува да се свърже с мен 08763...

178 0

Овце без мляко

Здравейте, колеги имам следния проблем Овцата се агни има направен съд ,но няма никакво...

294 0

1 био ЖЕ

Агри.БГ: Здравейте, Няма промени в пресмятането (поне към момента не са упоменати). Съгласно § 2з...

128 1

Българска порода за месо

Здравейте фермери пиша ви защото имам един въпрос на който не мога да си дам отговор а и...

457 0