бизнес план по мярка 112

• G
    Интересувам се дали бизнес планът по мярка 112 се изготвя безвъзмездно от фонда както прочетох в наредбата или трябва да си го изготвя сама?
  • I
    Здравейте, знаете ли кога ще пуснат мярката? Благодаря ви много
  • J
    Каде да отида на консултации по каквато и да е мярка за полу4аване на средства ??? Някой ако знае нека ми пише .... аз също търся на4ин да кандидатствам .
  • L
    И за колко пари би го изготвил ти ? [dalavera]
  • I
    На въпроса към втората проверка 5 или 7 ИЕ да са? Наредбата е ясна минимално увеличение към втората проверка с 3 ИЕ за да не се налага да връщаш първия транш и то с много условности (2 начални + 3 растеж = 5 ИЕ към 2 ра проверка). За да получиш втория транш минимално увеличение 5 ИЕ (2 начални + 5 растеж = 7 ИЕ към 2 ра проверка). Освен това има още много условия които ще се стоварят при втората проверка след 3 та година или когато там е заложена!
  • I
    Бизнес планът се изготвяше безплатно от служба Съвети в земеделието но за новия прием към момента не са оторизирани да го правят, а и като се има предвид успеваемостта им (около 60%) не е препоръчително да ви го изготвят те. Аз лично имам изготвени над 25 бизнес плана и успеваемостта ми е 100% (нямам върнат проект поне на първия транш, за втория провалът обикновено се дължи на кандидата!). Колкото до 1000 те лева! Ами хубаво вземат но ако има кой да им даде, чудя се само за какво?! Да, има много тънки моменти има и скрити условия има много трудности има и недопрочетени наредби и отговори на въпроси от юристите на ДФЗ и МЗХ но понякога и консултантите не са толкова вещи за да знаят всичко... Ако имате въпроси пишете ми и ще Ви помогна! Ако искате мога да ви изготвя бизнес плана и заявлението и то не за 1000 лв. прекалено е!!!
  • T
    В наредбата пише, че се изготвя безплатно?!? Последно в 5тата година 5 ик. единици или 7 трябва да са? Тези от съветите по земеделие ми казаха две неща - обратни на това което прочетох в наредбата с новите промени. Очаква ли да се пусне тази мярка? Засега мислим по 141 да действаме, но може и по двете да се кандидатства. Иначе консултантска фирма го изготвя за 1000лв.
  • G
    2
  • D
    kolegi kolko ie trqbva da ima6 za da moje6 da kandidatstva6?
  • G
    имам необходимите ИЕ за кандидатстване по мярка 112 и чакам само да бъде отворена
  • A
    имаш усвоен проект по мярката112 или др.БРАВО ако е вярно
  • G
    Аз вече съм ги направила
  • A
    приятели ще стартира затова се гответе-маи месец.затова колежке подготви 2 ие за 4ервея!
  • G
    в момента не е отворена
  • D
    kolegi raboti li samata mqrka?
  • G
    калифорнийски червеи

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Годжи бери

Здравейте на всички! Наскоро ми попадна имот, който е засаден с 50 дка годжи бери и 72 дк...

98 0

Въпроси, въпроси, въпроси......

отговор: Наистина не искам да ти чупя хатъра, но ако тръгнеш да се занимаваш с това което си си нау...

124 2

Изграждане дестилерия за лавандула

distilleryKK: Проектиране, доставка и монтаж на дестилерии за етерични масла. Моля потърсете ни на 08989...

25327 3

мярка 6.3

gonzo79: на 29 07 -1250

1583144 4208

Хладилна база за плодове и зеленчуци - заслъжава ли си инвестицията?

izhel: Когато са налице парите, лесно се изгражда. Въпросът е в осигуряването на пазара и качеств...

3758 3