Овце или крави за мляко? Кое е по-печелившо?

• J
    KOE E ПО ПЕЧЕЛИВШО ОВЦЕ ИЛИ КАРАВИ ЗА МЛЯКО
  • D
    ПЕЧАлбата е ништожна с сравнение = работата но гладен няма да си. и зависи кои регион
  • I
    Ако от работа се печелеше, милионерите щяха да са 98% бедните 2%. Няма по голяма глупост от тази и тя е измислина от тези дето се издържат от работещите. С каква работа ще спечелите на 1.20 изкупна цена? Дайте схемата и аз да спечеля.
  • B
    ПЕЧЕЛИ СЕ НО И ДВЕТЕ ИСКАТ РААААБОООТААААА
  • D
    колеги и от двата вида животни се печели но по-малко и най вече ако си гледаш семеино без да имаш назначени хора плащаш ли заплати осигуровки няма спечелиш разходите ще са повече от колкото приходите и най вече трудно се намират работници които да работят както трябва и всеотдаино и печели се само от далавери и прекупуване а със труд само колкото да преживееш
  • V
    имаш ли пазар е печелившо и едното и другото...само дето кравите дават целогодишно мляко,докато при овцете е по сложно да ги завъртиш така че целогодишно да дават мляко,но все пак съм на мнение че с кравите е по печелившо....нооо и много по работливо
  • _
    Съпоставката нали е 1 крава = 10 овце.
  • I
    Ако и кравите са станали като овцете значи работата се е оцапала отвсякъде. Млечното овцевъдство няма бъдеще, ако зените не станам ринимум 1.60 за млякото. Другото е мъка, трошене на нерви и пари и оцеляване, защото в момента заплатите са ниски. Който иска да вярва, който иска не. Нямаш ли пазар над 1.60 колиш продаваш всичко и взимаш една количка за сладолед на морето, да се видиш с пари и лека работа. Овце само за агнета и то на парцелирано пасище, голямо стадо и един работник на минимум 150 майки.
  • _
    Колеги това е интересна тема нека всеки даде някакво мнение. Аз също се занимавам с крави и от доста време спорим с колегите и смятаме кое е по печелившо овцете или кравите и за кое има по леки изисквания и до сега не сме достигнали до еднакво мнение. или
  • M
    какошки-носачки са актуални в момента.
  • B
    магистралки !

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Агнета 2020

Питайте управниците ни тази година като нямаше внос на агнешко стигнаха ли родните агнета...

164 0

Агнешки кожи

Колеги някой знае ли къде купуват агнешки кожи и ако някой купува да се свърже с мен 08763...

177 0

Овце без мляко

Здравейте, колеги имам следния проблем Овцата се агни има направен съд ,но няма никакво...

294 0

1 био ЖЕ

Агри.БГ: Здравейте, Няма промени в пресмятането (поне към момента не са упоменати). Съгласно § 2з...

126 1

Българска порода за месо

Здравейте фермери пиша ви защото имам един въпрос на който не мога да си дам отговор а и...

457 0