нов стар проблем с ЮМЗто

• S
    колеги много често сменям гърнетурата на главата проблема е между 2 и 3 цилиндър Колеги ми посъветваха да сложа някакви се пластмасови пръстени които се слагали на гърнетурата в цилиндровите отвори някой слагал ли е такива или да сложа две гърнетури [angry]
  • P
    kolega prvo go otvori i gledai vnematelno vsi4ko moje i da se razmine6 samo s o prsteni gledai bloka da nee izgnil kadeto liagat o prstenite 4e as smeniax i blok be6e izgnil i otrva6e voda v masloto
  • E
    За да смеси водата с маслото , има някъкво събитие. Обикновено - прегряване. Пропуснали пръстени , прегоряла гарнитура , спукана цилиндрова втулка, спукана глава и най-лошото спукан блок. Това са най-баналните. Но обикновено преди да смеши , нещо се е случило. Без причина няма как да се получи.
  • S
    колега за да те пресича маслото не е задължително да ти е спукан блока маже да е от гърнетурата на главата,изтървали гумички на някой от цилиндрите ,спукана риза и тем подобни.УСПЕХ, ЧЕ И МЕН МЕ ЧАКА ЦАПАНЕ
  • I
    Към колегата BaiRostan , искам да те попитам , това важи ли и за Болгар ? Моят смеси маслото и водата , но все още не съм го ремонтирал , но скоро ще ми трябва и ще се заемам с ремонта. За да ги смеси , задължително ли е спукан блокът ?
  • S
    колега все още не съм го отворил,при нужда щ е те имам изпредвид
  • N
    Колега какво стана с гърнетурата на ЮМЗто ? Ако искаш аз имам една глава. Ако искаш ще се разберем за цена,ако все още не си я оправил
  • A
    Стоянчо и да я завариш тази шпилка ще е ден до пладне. двата метала имат различно линейно разширение и при температурна разлика ..вибраций и опън ...то няма как да издържи. може да си решиш временно проблема . Ако има място пренарезвай с по голям размер или нов блок. успех.
  • S
    Колеги целта ми е да заваря тая проклета шпилка към блока или да е наваря в долния край за да може да се стегне в гнездото си и колкото издържи то и без това не работи много
  • E
    Трябваше да започнеш от шпилката. Това вече е проблем. За заварка едва ли. Това са различни метали.ако намериш здрав блок , прехвърляй. Иначе ще имаш ядове.
  • E
    Трябваше да започнеш от шпилката. Това вече е проблем. За заварка едва ли. Това са различни метали.ако намериш здрав блок , прехвърляй. Иначе ще имаш ядове.
  • B
    Блока се пука и горе при шпилката и долу при гумичките на ризата.Завяряи колкото щеш,но рано или късно ще ти пусне вода в картера.
  • S
    Не зная с какви електроди, но пробвай с голямо телоподаващо/250-300А/. Заварявали сме блокове с много голями пукнатини направо дупки и все още не са протекли. Но при теб шпилката и блока са от различни метали и не съм убеден, че ще стане сполучлива заварка. Късмет
  • S
    Колега смени шпилката и не забравяй да сложиш тефлоновите уплътнения. Много колеги както и аз ги считаме за маловажни и че може и без тях. Главата на един кразов двигател така я свалях поне 7-8 пъти по същата причина, докато не сложих тефлоновите уплътнения и реших проблема. Успех
  • S
    маслото не ми се пресича но сега тая шпилка ще е заваря от долната страна но трябва първо да извадя ризити,някой знае ли с какъв електрод се заваря
  • B
    Блока ти е спукан.Там се пукат-аз 2 така смених.Пресече ли ти маслото-да знаеш.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Мнение за трактор Deuts Fahr 5080d

Правя тази публикация с цел помощ... Един колега от моя край ще взима нов трактор и иска...

23 0

Беларус ЮМЗ-6КМ

solun1: Ползвал съм акумулатори на МОНБАТ 12в/180а и пусков ток над 1200а - на ЮМЗ и на МТЗ82. Зим...

200 2

Беларус 921

Здравейте колеги.Имам въпрос за беларус 921-лозарски на старо,който се продава и имам инте...

93 0

Владимирец

Здравейте, търся да си купя тапата на отдушника на навеса, която е и нивомер.

93 0

Мнение трактор landini 7-210 и John Deere

Здравейте колеги, какво ви е мнението за ландини 210 слаби места, подръжка и общо взето вс...

275 0