Цена на царевица реколта 2009

• D
    какво сте чули за цената в момента и за по напред?\r\nПредложиха ми 180лв без ДДС в Добрич
  • D
    Реколтата при мен беше средна работа 550кг/дка ,но беше достатъчно суха 14 влага . При нас нямаше такива дъждове като другате , но и на толкова берекет. Махнах я на 185лв + ДДС
  • за голямо количество около 1000-2000 тона цената е 195+ ДДС и условието е 14 влага
  • Онзи ден започнахме жътвата на царевицата, но още е влажна. При тези цени не си заслужава да минава през сушилня. Иначе добивите са добри между 1000-1200 кг/дк. Цената на която продадохме веднага е 160 лв. без ДДС при влажност 15-16.
  • L
    при нас предлагат 185 - 195 лв/т за царевицата. казвам тези две цени предложени от двама различни търговци по едно и също време. Пишете при вас как върви?
  • Ха, че кво има да го направиш този разход. 85кг тор, вода 19ст/м2 рента и амортизации 40лв да продължавам ли нататък?
  • Колега при такъв разход трябва да си закупил и земята на която си сял
  • D
    Колега би ли споделил какъв е този разход бе? Или те крадат здраво или нещо математиката
  • Колеги. Може ли да коментираме добивите? Защото аз имам 800кг ама направих разход 151лв
  • S
    Добиви няма, цена също, ликвидирахме и животните, направо идилия. Остава да смачкаме гроздето и да празнуваме.
  • A
    има и 190 лв/тон в момента но е за по-големи количества. Цената ще е около тия нива поне до края на ноември. За съжаление цените си определят самите търговци-събират се , решават и край. Поне два месеца предлагането не ги интересува-много производители продават заради спешната нужда от пари. Почти всяка година веднага след началото на масовата жътва свалят цената с 10-20-30 лв/тон.
  • 180 лева е и в Търновско...Добивите не са добри

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта