Кредити за овце и кози

• До 10 дни фонда ще започнат да приемат документи за кредити за овце и кози при следните условия: 1.За тези които са взели кредит за 2008 по 40 лв на глава за животните които имат сега 2.За тези които не са взели 2008 по 80 лв на глава. 3.Срок на кредита - 24 мес ,лихва 6.5 %
  • [:tractor:] [:tractor:] [:tractor:] [:tractor:] [:tractor:] [:tractor:]
  • M
    Стига с тези убииствени кредити, къде са парите от ЕС предвидени за сектора?Защо трябва да изплащам кредит с грандиозни лихви и то краткосрочно при положение че не съм получил онова което се полага?Каква е тази политика и каква е нейната цел?
  • P
    04.10.2009 г. Нови краткосрочни кредити за закупуване на фураж ще бъдат отпуснати на биволовъдите На следващото заседание на УС на ДФ „Земеделие” ще се предложи да се предоставят нови кредити за животновъдството, в т.ч и за биволовъдите. Това обяви министърът на земеделието и храните д.-р. Мирослав Найденов. Предвижда се още да бъдат отпуснати нови краткосрочни кредити на животновъдите, които не са се възползвали от кредитиране за закупуване на фураж през зимния период, каза министър Найденов. През месец септември с решение на УС на ДФ „Земеделие” бяха изплатени всички средства по целевата субсидия за подпомагане на изхранването на животни и птици от националния генофонд, както и обещаните субсидии за произведено и продадено качествено биволско, овче и козе мляко за месец април. Освен това бяха разсрочени кредитите на животновъдите с една година от ДФ „Земеделие”. Във връзка с индентификационната система текат необходимите процедури за частична акредитация и след 1 декември животновъдите ще могат да си получат своите субсидии на глава животно. По линия на новите държавни помощи, страната ще поиска от Европейската комисия да подпомага млечния сектор за инвестиции и прилагането на други пазарни механизми. Най-късно до средата на ноември България ще представи пред ЕК 15 нови държавни помощи за одобрение. Министърът на земеделието и храните д-р Мирослав Найденов не отказва срещи с браншовите организации. „Постоянно аз и моите заместници се срещаме с браншовите организации от всички сектори в земеделието и водим диалог с тях. Не сме отказвали срещи на никой и само преди седмица се срещнахме с животновъдите в Стара Загора и след това на Шипка”, заяви министър Найденов.
  • M
    Това май се оказа поредната химера колеги.
  • Колега какво стана с кредитите за овце и кози имаш ли нова информация
  • съгласна съм с теб колега
  • M
    А може и 16.50%, нали?
  • лихвата по кредита е референтна,т.е сега е 6.5 %,но към края може да 2.5 %.
  • S
    Щом кредитите ги предоставя ДФ "Земеделие", това няма нищо общо с банките, само посочваш банкова сметка в която си искаш банка. И при одобрение, от фонда ти превеждат сумата в сметката със фиксирана лихва за целия период.
  • M
    Анонимния съм аз
  • Разбира се че съм съгласен, освен това лихвата е пак висока спряма кредитите които ползват колегите в ЕС и то почти в пъти, но както и да е.Просто трябва внимателно да се чете и не е лошо да има и юрист при евентуално подписване.
  • каква е гаранцията че като изтеглим кредита след 2 месеца няма да дигнат лихвата двойно аз няма да играя тото искам писменно и черно на бяло че докато си изплатя заема ще остане тази лихва не сте ли съгласни с мен колеги
  • Колега и от къде ти е инфото то се говори за кредитиране ама ти явно имаш по въртешна информация сподели я моля по подробно
  • M
    Интересно, това звучи добре, аз бих се възползвал, за закупуване на още животни.
  • имаш 100 кози майки,не си вземал кредит 2008 от фонда,можеш да го направиш сега,като имаш възможност да изтеглиш 8 000 лв без обезпечение с 6.5 % годишна лихва и срок за връщане 2 год. Ако пък оная година си взел кредит за 100 кози или овце, сега за 100 овце или кози ти се полага 4 000 лв при същите условия. А и не забравяйте че това не е задължително.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта