Мярка 112 (млад фермер) конкретно питане за проект за зеленчукопроизводство в оранжерия...

• N
    Здравейте колеги, аз съм поредния заблуден от стадото мераклии да се занимават с нещо и да не бездействат.От няколко месеца се интересувам от въпросната програма (112) и ми се изясни всичко с изключение на едно...а именно на кого(фирма, частно лице?) да се доверя да ми изготви проекта за кандидатстване.Става въпрос за Добрич, тук има някои фирми, но не знам кои са сериозни и биха направили всичко както трябва за да имам някаква надежда за одобрение.Или ако има някакъв готов формат който да си попълним сами, конкретно за оранжерия от 1дк.(ако има някой одобрен и би ми го предоставил ще бъда много благодарен, и бих помогнал с каквото мога насреща... ) Иначе ходих навсякъде питах, всички казват, че до сега са били безплатни въпросните проекти но от сега на татък, трябва да се справяме сами, но как да го направя сам, не пиша всеки ден проекти Другото което ме притеснява е, че ако го направи някоя фирма, вероятно ще иска едни луди хиляди левове, без гаранция, че ще те одобрят и накрая ако не стане дал си лудите пари и пиеш студена вода...
  • N
    колега на теб пари ли ти трябват или искаш да ставаш фермер. извинявай за директния вйпрос но ако прочетеш нормативните документи които се отнасят за програмата и ако поне малко те гложди от вътре фермерството ще си наясно че нее толкоз сложно да сиподготвиш сам документите вместо някоя сладкодумна служетелка от консултантска фирма да ти изсмуче определен процент от това което очакваш да вземеш.Като казвам "служителка" нямам предвид служителите от съвети в земеделието. Като ти препоръчвам добре да прочетеш наредбата за кандидатствуване по мярка 112 и особенно на частта със санкциите. Нети завиждам за парите които те блазнят но зной че държавната машина лесно не се лъже. и все пак при добро желание от твоя страна можеш да се справиш сам с документацията.Защото служителите от фонд Земеделие ноучиха на изуст тези копирани проекти за които тарикатите ви смучат порите като пиявици. Колкото и да нее добър твоя проект когато ти си сиго изготвил можеш да отговориш на всеки въпрос когато те питат на фонда. Което ще тие от полза . Явно аз съм по голям от те и имамам повече опит за това не ми се сърди за горенаписаното ами ЧЕТИ, ПИШИ И ПЕЧЕЛИ
  • M
    zavisi ot kulturata s koqto 6te zasqva6
  • B
    nqkoi bili mi kazal startovo za zelen4ukova gradina startovo edin dekar stigali za kandidatsvane po prog.112 koqto 4e startira mai mesec
  • H
    Че ще я отворят,ще я отворят но дали ще е на 14 май можем само да се надяваме
  • N
    Не че ще избързам да направя всичко предварително преди да разбера, че ще има със сигурност отворена мярка 112 през 2012г. Но исках да си подготвя нещата и когато стане ясно дали ще има или не, да се действа бързо.Но така като гледам до сега нищо конкретно по въпроса, никой лично доволен от някоя фирма не ми писал и май доста ще се полутам докато разбера къде, кой, как, за колко и т.н.
  • B
    Не бързай нека се изготвят измененията по мярката, преди средата на май, вероятността е малка за 112
  • N
    Май така е станало, поне го чета вече на 2 места, че са прехвърлели пари от други програми. но не знам със сигурност де...
  • I
    до колкото имам информация, по мярката нямя пари и за сега нямя да я отварят докато не се споразумеят с ЕС за прехварляне на пари от други мерки...
  • N
    Аз до колкото разбрах било предвидено да се отваря май месец.За това реших да поразпитам ако има някой, който би могъл да помогне и аз да му помогна с каквото мога после...
  • D
    kolega proveri parvo dali raboti mqrkata za6toto na men mi kazaha 4e neraboti.
  • M
    na men proekta mi go izgotviha v syveti v zemedelito , tam marinela 6te te opyti nai-dobre

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта