Някой може ли да даде мнение, кой от двата трактора да избера юмз или тк-80?

• Z
    здравейте колеги,мисля да си взема още един трактор.до сега съм работил с юмз 6-л.не съм голям земевладелец,тъй че и двата като коне ме устройват.ако някой може да даде мнение БЛАГОДАРЯ
  • P
    ha che estestveno tk
  • K
    юмз карам над 20 години и ядове несьм имал каквито сам имал с МТЗтата за 18 години Аз кабини когато права скорости на юмз и мтз не свалиам
  • K
    Скоростна кутия на болгар може да се прави без да се сваля кабината,тракторът не цепи от съединителя,а от предният край или задният край на скоростната,предвалително се постававя количка за цепене да не падне земята двигателят и междинният кожух,после с друга количка която има монтиран крик сваляш скоростната кутия,вадиж я настрани правиш си ремонта и после по същия начин монтираж,3 човека за 2дена и половина привим ремонта. Сега,че ти си патил от такава мажина не значи че всички са боклук,не ги слагай под общт знаменател.
  • E
    от мен съвет имам два ТК80 и 1 ЮМЗ фадрома с болгара проблем нямам но с това юмз ми иде да си скъсам дрехите
  • T
    Аз съм с юмз и съм доволен!!!
  • K
    руската зглобка на мтз е с поздрави скорости от нашта Карловската и в Ботевград в ЗРЧ прават зьбни колетиа за юмз и мтз ама некарат много и се изеждат забите
  • K
    Коко само да вметна скоростна кутия на ЮМЗ може да се прави както и с изтърбушване на цялото корито така и без да се пипа дифиренциала просто си има чалъм не подценявай руснаците
  • E
    И ще отвориш скоростите без да сваляш кабината, и ще смениш зъбчатките без да цепиш , а как ще цепиш без свалена кабина?! Всичко това ще стане ама не знам как?! Мнението си го казах и всеки има глава на раменете си и ако иска да не си я праска през ден в някой дувар - нека слуша патило а не умнило. Аз съм до тук!
  • K
    И аз работя с такива машини,не съм имал впредвит теб,повечето колеги ги отхвърлят като машина(болгарите). Цената вярно,че е повече за Тк82,но всеки си има глава да прецени дали му струва инвестицията.Както препоръчах на колегата,ако не може сега да вземе Тк82,ако му се занимава сега си взима едно тк-80 и по нататък търси един мост за двойното,пак скъпо излиза,но не дава парите наведнъж.
  • G
    ТК.82 казах от опит го препоръчвам бил съм си главата и с двете сравни цените и прецени по скъпото винаги е по добро.
  • K
    Недйте така подценявайте болгарите,те имат по скъпа подръжка от юмзта но вържат повече работа,за 300-400 дка 1 юмз ще ти стигне,но на повече дка юмз-то ще издъхва.Имам и 2 юмз-та от новата и от старата маска,за леки операции са супер не горет много,по-бавно ама вършат работа,но на оране,култивиране,дискуване не могат да вържат работата на болгара,за транспортни работи да не говоря,имам впредвит ТК-82.Болгарите когато се експоатират правилно и всичко се отстранява на среме са супер,но когато се остави да протече отвсякаде,спирачки да няма и тем подобни това за мен не е трактор. Тк80 или юмз за втори трактор по малко ядове ще имаш с юмзто,но според мен ако можеш да си намериш едно тк-80 по запазено тази година година,догодина му взимаш едно предно слагаш му го и се раждаш,ако можеш взимай всичко на веднъж. Да не те претесняват скоростите на болгара кутията се прави за два дни,може и без кабина да сваляж и частите не са златни че да те плашат. Ако смяташ да се развиваш взимай едно тк-82 да знаеш че имаш трактор,недей ги слуша че за нищо не ставал много се чупел,нали за това имаш ръце,голяма работа като по здрави скорости има юмз-то,вечно ли ще те иската,пък тях като тръгнеш да ги правиш трябва да се разглоби трактора до корито. Взимай каквото ти хареса и каквото ти пасне на парите,колкото повече се умува по-трудно става.
  • E
    Ама още двеста пъти да я атваря пак няма да е наред скоростната защото материала от който правят зъбчатките е много мек. Аз съм карал ЮМЗ не знам колко години скорости не познавам. Ако държиш спирачките също са добри. Двигател приличен ,дори добър. Хидравлика , навес от добро по-добро. На мен терена не ми позволява ама хиляди пъти съжалявам защо се набутах с тоя боклук та не си купих Т40. Ама имало глава да пати. Успех!
  • P
    колега преди 3 г купих юмз още като го докарах го разглобих целия направих пълен преглед на скоростна кутия диференциал двигател смених всичко износено лагери втулки семеринги няколко зъбчатки нова инсталация всички маркучи боя всичко това ми излезе 1000 лв и вече трета година здрава експлоатация без никакви проблеми има снимки в профила ми а един комшия работи почти същите декари като мен с тк 80 той ме разубеди да си купувам болгар и се оказа прав за същия период два пъти отваря скоростна кутия надявам се да съм ти помогнал в избора
  • J
    Аз за това се сспрях на ЮМЗ-то защото скоростите са по здрави и не само те де . Мойто е модел 1994 година не беше работено мн с него направихме му основните амортизации и една нова боя скоро ще ка4а снимки.
  • E
    Многоуважаемий колега! Въпреки това ,че съм с ТК82 - няма място за сравнение между ЮМЗ и това чудо. Определено съм за ЮМЗ ако разбира се терена на който ще го ползваш е подходящ. А ТК82 е едно наистина европейско чудо. Единствено двигателя е читав ама зашото е Руски , другото е пълен боклук. Хидравлика ли не тече, управление или спирачки са на ред. Да не говорим за скоростите - те са правени от шоколад Своге.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Мнение за трактор Deuts Fahr 5080d

Правя тази публикация с цел помощ... Един колега от моя край ще взима нов трактор и иска...

38 0

Беларус ЮМЗ-6КМ

solun1: Ползвал съм акумулатори на МОНБАТ 12в/180а и пусков ток над 1200а - на ЮМЗ и на МТЗ82. Зим...

208 2

Беларус 921

Здравейте колеги.Имам въпрос за беларус 921-лозарски на старо,който се продава и имам инте...

100 0

Владимирец

Здравейте, търся да си купя тапата на отдушника на навеса, която е и нивомер.

96 0

Мнение трактор landini 7-210 и John Deere

Здравейте колеги, какво ви е мнението за ландини 210 слаби места, подръжка и общо взето вс...

284 0