Каква марка семе за слънчоглед да избера

• S
    според вас колеги пионер или синтжента да избера за чернозем и друго бяло място но пак тежко
  • K
    На чисти полета ще сея семена на синджента,но на по мръсни залагам на експресо толерантния на пионер,чисто поле,добър добив. За церевица бях решил на синджета да сея,но се отказах,и тя на пионер но не ранните сортове,някаде 450-500 по ФАО с 30 кг САС предсеитбено.
  • I
    Тази година Пионера в Плевенско имаше много празни семки, и конвекционалните и Експресните хибриди.Най-добри резултати се получиха от Еуралис,те дори биха и хибридите на Лимагрейн и то не на опитни полета,а на масови площи на колеги като нас,при това с минимално торене-около 10кг САС на декар. За това аз залагам таз година изцяло на най-добрият им хибрид за 2011-флоримис!
  • I
    LE19 на Пионера миналата година беше с много висока масленос от 100кг. зърно 43литра олио и това при студено пресоване където в кюспето има още 7-8 процента олио
  • M
    ПИОНЕР е много добър с много добри резултати при сухи години, но всичко зависи от региона .за себеси съм вземал решеиние ,само ПИОНЕР експресо-устоичив
  • S
    По добрият добив е резултат от цялостна комплексна технология- агрообработки и вложени торове.Не може да се разчита на добър добив само заради сорта.Пионер също има добри добиви и има колеги които го предпочитат.
  • S
    чух че пионера давал по добри добиви има ли някаква истина в това или не
  • S
    Станчо,моето лично мнение е от двата да избереш СИНДЖЕНТА.Доста години съм сяла и Пионер и Синджента,но при сравнение на двата -избирам Синджента.
  • G
    Колега аз сум заложил на Пионеер LE19 експрес толерантния,понеже съм сигурен в борбата с буртак и паламида
  • S
    така и никои не ми каза от двата сорта кои да избера
  • A
    LG 56.63 CL
  • G
    LG

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Слънчоглед реколда 2020

olio: Вече удари, а и нагореееее. Кога ще бъде пика не се знае. Борсите се надскачат, а търговци...

720 2

Изсъхване на слънчоглед

Крум Тенев: https://www.youtube.com/watch?v=B4LAJDx6TSI

272 2

Цена на слънчогледа 2019, добиви ?

georgievis: добиви около 300кг цени Силистра 550лв.

5488 14

Слънчоглед 2019 цени и добиви

Тодор Тодоров: Какво става колеги? Ще прадаваме ли, и на каква цена? Всички ли чакат повишаване н цената?...

1594 2

Цена на слънчогледовото олио

: рафинирано наливно слънчогледово олио 1380 + ДДС лв./т. тел. 0888321760

1340 4