Мога ли да кандидатствам по някаква програма с лешникова градина

• V
    Здр.вапросът ми е следния имам на село около 4дек. дворно място засял сам лешник около половината вече 3та есен засявам по малко вече са 100дравчета и мисля да засея цялата градина та дали мога да кандидатствам по някаква програма(на 33г.сам)
  • V
    благодарство LAVENDER за инфото разбрах че всъщност не се класирам за '''никадето'''
  • V
    за жалост никога не е късно да станеш за резил
  • L
    Минимума на трайни насаждения, с които може да се кандидатства по програми е 5 дка. С 4 д-ка не се класиеаша за нищо. Ако към тях добавяш други култури, трябва да са общо 10 д-ка поне. Отделно трябва и да си си регистриран ЗП и да си плащаш осигуровки. Иначе ако имаш идея леко да нарастнеш без да се ангажираш сериозно - може да се кандидатства по Мярка 141: http://www.prsr.bg/merki/%D0%9C%D1%8F%D1%80%D0%BA%D0%B0-141/15/index.html За нея ти трябва задължително втора култура - примерно 1 дка полски краставици или картофи към 4-те декара лешници ти вършат перфектна работа, но декарите някак си трябва да ги направиш поне 10, като на осталите 5 няма голямо значение какво ще сееш. Виж в съвети в земеделието, те могат най-добре да те ориентират, че има много подводни камъни -трябва например земята ти да е в реални граници - или собствена или с аренден договор 6 години, и др.простотии.
  • P
    малко си закъснял трябваше да кандидатстваш преди да я засееш а и мисля че 4 дк са малко за програма

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Долащане СЕПП кога!!!

radostinkovandzhiev@abv.bg: Платиха ги

185 0

изплащане на застъпвания

Кога ще изплатят застъпванията , тъй като няма информация, миналата година имаше превод кр...

60 0

Списъци по схемата de minimis на земеделските стопани, отглеждащи крави, юници, биволи, овце – майки и кози – майки

Здравейте, някои знае ли къде да видя списъците на земеделските стопани, имащи право по сх...

96 0

МЯРКА 11

kalinbelia: и аз това се питам, по график е за края на май началото на юни

246 1