Безмлечие при новородила овца

• M
    Здравейте колеги, имам следния проблем. Една овца /на 4 агне/ наля виме и се оагни нормално, но няма никакво мляко. Има ли ли сте до сега подобен случай?
  • M
    Благодара колега, чесно казано не съм имал проблеми с пресушаването ,но знае ли човек, за сега овцата е добре и отпусна мляко. Бих и окситетрациклин. п.п Спецялни благодарности към Мирчев.
  • D
    Най вероятно ти е направила скрит мастит.Това обикновенно става при пресушаването когато се прескачат доенета.Имал съм такъв случай и то не един ,виме по голямо от главата ми без капка мляко.Наблюдавай я и ще видиш че след 20тина дни ще и се прибере вимето все едно е пресушена.Има и друг момент с едем на вимето при който има наличие на коластра в малки количества тогава окситоцин и яки масажи и ще си го пусне,за всеки случай и удари и един тетравет с депо действие.
  • M
    Благодаря колега, овцата се агни за 4 път.
  • B
    Слагай окситоцин , и дано се отпусне! При мен се е случвало така , но на 1- во агне абортира , изчаках 2-ро агнене , и виме голямо колко кофа, капка коластра не пуска - каналите като запушени стоят - сложих канелка - отпуши се канала , но после пресъхна за нула време , и на джамбазите.
  • S
    az imah sy6tiq problem prenaso4ih agnetata ky druga ovca a tazi cqla godina ne pusna mlqko i ne uspq da se oagni povtorno s vetrinarq taka i ne uspqhme da razberem ot kydee problema i se naloji da q prodam za meso

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

S

ПНДЖ3

Здр.платиха едни пари за някой а други не така че аз питам някой знаели нещо кога ще пусна...

259 0
S

Денимис

Здр.май тази година Денимис за животновъдите няма да има забравихани.Някой да е чул нещо

134 0
D
396 2
М

Агнета 2020

Питайте управниците ни тази година като нямаше внос на агнешко стигнаха ли родните агнета...

343 0
А

Агнешки кожи

Колеги някой знае ли къде купуват агнешки кожи и ако някой купува да се свърже с мен 08763...

421 0