избор на семе за слънчоглед

• S
    колеги според вас кое е наи доброто семе за слънчоглед на синжента на пионер или на lg
  • K
  • S
    ne carimir to e kam karlovo no 6te vzema sinjenta blagodarq
  • K
    Конвиционалните хибриди на синджента дават добри резултати при чисти полета,ако е заплевелено полето не си показват пълния потенциал,някой друг от твоя район и той да ти препоръча фирма,че аз съм на 400км от там и може да те заблудя,но пак ти казвам,конвиционалните семена искат чисти полета,иначе не си заслужават.ако имат заплевелени полета взимай там кви бяха не се сещам,толеранрни към хербецит,по малко добив дават ама поне ти чистят полето. Да не си някаде около белозем пловдивско,там имам голям приятел.
  • S
    ot plovdivskiq region sam i smqtam i az kato teb da vzema sinjenta model kondi sqh minalata god i sam 6to gode dovolen
  • K
    Ако мислиш,че само името на фирмата е достатачно за избора на семе,не е така има още много други фактори. Не ти знам раойна но от тези имена бих се спрял синджента,лима грейн и те имат много сполочливи хибриди,пионера вече лично аз няма да го сея. От която фирма да вземеш семена ако са от качествена партида ще ти вършат работа,ама ако са от някоя фалшива заготовка бая ще се чудиш що няма семка в питата накрая . Ако ще купуваш купувай скоро,че почнаха да вадят стари семена вече, произведените миналата година няма да им стигне за вичкото търсене.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

M

Проблем с семена Pioneer p64Le137

Нели: И при нас същият проблем със същия сорт, 50% даже и повече ще са щетите.

831 6
H

ЗАСЯВАНЕ НА СЛЪНЧОГЛЕД С РЕДОСЕЯЛКА BECKER AEROMAT T6

solun1: Здравей. Сял съм с Иртем 6 редова с торовнасяне (подобна на Курт, и двете се правят в Тур...

189 1
M

Слънчоглед реколда 2020

olio: Вече удари, а и нагореееее. Кога ще бъде пика не се знае. Борсите се надскачат, а търговци...

936 2
С

Изсъхване на слънчоглед

Крум Тенев: https://www.youtube.com/watch?v=B4LAJDx6TSI

425 2
I

Цена на слънчогледа 2019, добиви ?

georgievis: добиви около 300кг цени Силистра 550лв.

5803 14