най добра марка плуг

• P
    предстои ми закупуване на плуг за 120 к.с. трактор , моля посъветвайте ме коя е най добрата марка , за тежки глинести почви , предпочитам да е със защита за камъни , но чета , че излизат когато е много кораво , вашите мнения по въпроса , БЛАГОДАРЯ
  • N
    Вземи лемкен-в никакъв случай на РАЛОМЕКС-ЗАВЕТ-ФАЛИРАЛИ СА.Абе ти тъп ли си невиждаш ли че одговаряш на човек задал въпросът си още през 2012г. Претполагам че отдавна си е закупил.
  • O
    Вземи лемкен-в никакъв случай на РАЛОМЕКС-ЗАВЕТ-ФАЛИРАЛИ СА.
  • L
    Карането на реверсивен плуг не е за всеки,оста на която се върти не се къса толкова от слаб материал,а от неправилна експлоатация!
  • P
    И аз мисля с пружина твоя в кораво откопчава ли телата. Как работи ката е кораво
  • K
    заштитата с пружини е подобра успех
  • P
    колеги , много благодаря за съветите , ще ви послушам и ще купя LEMKEN
  • K
    Само не си взимай Грегоар Бесон. Пълни боклуци, а и вносителите им са пред фалит.
  • D
    Колега взимай Lemken без да му мислиш много. Потърси втора употреба защото има части много и излиза много на сметка. Миналата година взех втора ръка Lemken 3 корпусен на Джон Диър 100 коня - ЛЕТИ. Да му смениш лемежите и някоя друга част ще ти излезе минимум на половина по евтин. А за Фенда определено 4 корпусен. Кандидатствах за такъв по модернизация с 3+1 Рабе. Ще го дърпа. А Лемкена има бушони които се късат при натоварване и се сменят лесно.
  • K
    ето такьв lemken 4 -35 ти трябва за трактор 120 к.с. почвата при теб нее по тешка от почвата при мен и скали и камани нямате колкото при мен Този плуг е идеален за тешки почви тьрсиси такьв плуг
  • S
    За оранта я прави добре обаче в нашия раион е тежка глинеста почва кривят му се ъглоснимите предплужниците сам ги махнал набира много даже и без тях само малко повече слама и малко влага да има,защитата му не е измислена добре при малко по сбита почва се късат срезните болтове без да са закачили камък има едни завършаци на дъските те са толкова меки че се изкривяват на 90 градуса.Какво да му харесвам?Имам и три Vogel Not в пъти са по добри от Kuhn.А и тук има едни колеги са със същия Kuhn вече три пъти са му късали гредата.
  • G
    И какво не му харесваш на куна колега стан че съжаляваш че не си взел лемкен. Качеството на оран на плуга е в пъти по-добро на куна. Проблема е че са доста скъпи.
  • P
    страх ме е да се спирам на KUHN защото мой приятел ползва такъв , прекрасно оране прави но скъса оста която го върти , тук имаше и един испански супер стабилен изглеждаше визуално оранжев на цвят и той скъса оста на която се върти
  • S
    Колега не се занимаваѝ с gregori benson или Kuhn те са само да ги гледаш на снимка не са за полето.Ето го и моя плуг сажелявам че не си вземах Lemken.
  • B
    колега ето го и моя моя плуг RABE"albatros" и го дърпа доиц 110кс
  • N
    3-ка да не може да тегли, значи почвата е ужасяващо тежка

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта