С какво човек да се захване с крави или кози.

• L
    В това положение в което сме в страната с какво е по добре човек които е фермер да се занимава с крави или кози нека да коментираме кое по добре и печелившо..благодаря предварително
  • B
    мани тия говеда "да иба тоз лайнян бизнес да иба" хващай кукуруз втора култура и ше се напълниш с пари информация магазини и джондери!че даже и хиляди декари собствена земя!другия вариант е люцерна ама трябва така да я докараш че да я косиш поне 7-8 пъти на месец иначе не можеш да избиеш листния тор! Кака за бога се коси люцерна по 7-8 пъти на месец ми е интересно.....
  • S
    В това положение в което сме в страната с какво е по добре човек които е фермер да се занимава с крави или кози ... В кръга на шегата - захвани се ,, политик,,, ама и там стана трудно, че искат първоначална ,,вноска,,, която в последствие се избива стократно. И положението в страната хич не им пречи на обогатяването, за сметка на простолюдието! С каквото и да се захванеш, дните ти ще са все почернени и натоварени. Бял ден няма да видиш при тия изкупни цени......
  • A
    denis , хайде да пишеш на български. Никой не е длъжен да се напъва да те чете на тази шльоковица
  • D
    kolegi i koleshki) neshalgaite nikakvi indjekcii az bqh izivkal edin doktor imashe edna boles ako si spomqte sin ezikk udari imm indjekciqta i na drugiq den kozite ni mqlko imaha nito pak pasqhaa edvam gi ot tarvahh i znaeteli s kakvo lekarstvo sum ig spasil ak ovi kaja shte kajite tozi e pobarkan spasih gi s studena vodaa prez chas s markucha gi praskahh za tenperaturaa edna sedmica gi prashak s markucha edna po ednaa i gi spasih no mqlko nqmashe i sega mn mn nqmashe minalata godina mi davaha na koza 1.500 do 3 litra mqlk oa sega po 1 litar nedeite vika nikakvi lekarii lekarq idva iti zema parite samoo a nikva rabota ne varshi i zakvo dalsum po 7 lv na koza zemii 100 koz ipo 7 lv dal sum 700 lv za indjekciii i nakraq goll obrasl huq ush doktori sa bilii shap shap
  • D
    xaxaa i kakva e pechalbata ot kravite parvo mlqkoo e 45stotinki votro qadt po 10kg zop na ednoo zalagane treto qadt 3 balii za denq i 4 tvartooo piqt 80 lt voda za denqq peto farlqsh po 2 kolichki lainaa tovalie pechalabata za 20 litra mlqko xaxa
  • A
    24 часа на работа това са животните.
  • K
    благодаря на вси4ки за мнението от работа не мее страх!!!стига да има смисул от нея,тоест да мога нормално да прейижяжам от нея аз и семеистжото ми
  • D
    вземи си кози и крави ще си ги пасеш заедно ако едното не ти харесва го продаваш и заменяш но аз съм за Крави в всеяко наченание има риск или губиш или печелиш но магазина е отворен всеки ден продаваш мляко месо...работата е тежка ставаш рано сутринта прибираш се вечерта но се свиква важното е работата да не те плаши
  • R
    отглеждане на цигани най голям кяр... заради тях два пъти продавах стадо
  • M
    С двете е трудно, козите са агресивни и овцете за една зима ще ти станат на нищо. Тази комбинация не е добра ако не ги гледаш отделно, но това изисква повече труд и работа. Аз лично гледам овце, и мисля че кравите и козите не са за мен.
  • D
    според мен се захвани с кози или овце може и с двете с помалко инвестиции по бързо може да се увеличи броя на отглежданите животни и има пазар за млякото и яретата и агнетата и като си работиш и земя да си произведеш фуража да успееш в животновъдството и по малко да се печели желая ти успех в твоето начинание да занимаваш този макар труден отрасъл животновъдство
  • H
    ако ти се работи,с каквото и да се захванеш ще си доволен,ако си мислиш,че купуваш 300 овце и в края на годината си изкарал без да си мръднеш пръста10000 лв.по-добре недей.ако не ти се работи играй на борсата.естествено там риска е по-голям.
  • K
    искам да се захвана с кози-но имали смисул на фона на вси4ко? имам голямо желание,но мее страх дали 6те мога да изкаржам достату4но ???
  • L
    Но Човек като има стока гладен не поне не остава аз съм много доволен от животните.Но с тях трябва търпение и постоянство всяка търговия е рискова така е при животните влагаш и чакаш но винаги вземаш от тях.
  • O
    Жива стока умрял търговец

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Колко мляко дава една коза като ббм

От известно време мисля дали да не си купя малко кози да спра да работя за хората а да раб...

158 0

Кaкви сa цените нa млякото в моментa и кои облaсти?

Здрaвейте колеги, кaкви сa цените нa суровото мляко и в кои облaсти, зa Ямбол и окръгa ?

441 0

Окозване

Здравко: Препоръчвам ти на 3-ия ден да започнеш да й даваш по-малко храна от обичайното. Нека това...

176 1

Печели ли се от кози

Kolega!: Колега, моят съвет e бегай от козите. Не е просто стока да се гледат. Отглеждането е специ...

659 2

Моля за съвет

т: Не го прави, по добре проси в София, ще си по-добре, поне ще си на печалба. В момента в к...

795 2