Напукване по кората на сливи стенлеи

• D
    имам 6 год. дравчета на клоните им се получиха напукваниа на кората около 10см. рани; какво ли е това?
  • M
  • V
    колега мини на курс при някои фотограф, това дето си го снимал повече прилича на куче отколкото на слива.
  • K
    Последиците от студа обикновено се проявяват като напукване на кората по стъблото.Мога да покажа на снимки и на двата вида поражения.През зимата когато през деня грее слънце,а през нощта температурите падат,и в резултат на голямата температурна разлика се получават тези напуквания на кората,и то предимно от към южната страна.Това което виждам на снимката,ми прилича повече на нараняване,което после расте поради гъбично заразяване.
  • M
    Това са язви (рани) от студ. Миналата година и аз имах. Срещат се при много видове. Не е зараза или болест. Споко. Колегата по горе е прав, че може и от градушката да се получат, но най вече се получават от обледяване и студ. Виждал съм такива рани дори и в дъбова гора.
  • K
    Колега,падала ли е при вас градушка?При мен има подобни рани,и са от градушка.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта