Предпочитани сеялки за слънчоглед

• S
    колеги какво предпочитате сеялка бекер на 7-8 год или турска курт нова защото на цена са горе долу еднакви за слънчоглед питам
  • P
    Две години на услуга ми сяха слънчоглед с бекер и нямаше никакви проблеми, Мога да кажа, че даже е по-непрентенциозна сеялка от обикновените с вакуумно изсяване.
  • I
    6км и ако има да сееш примерно 1700дка кога ще ги засееш А Бекера дето не може да сее слънчоглед има да взимаш
  • N
    чок гюзел
  • A
    Колеги,турските сеялки не отстъпват по нищо на западните,просто трябва да работят с до 6-7км в час.Според мен Бекера не може да сее слънчоглед
  • K
    Капарирах иртеемката днеска, на 8-9 е при мен.Повече ми хареса от курта,гледах ги и тях в фермер 2000,нещо не ме спечелиха,цените на двете са доло горе еднакви,иртеема повече ми хареса,този модел е с повече подобрения от старата иртемкка.Конструкцията по-масивна от тази на курт,на курта отзат на претъпкващото колело едни тънки профилчета сложили турците,мина по бързо през някой камък ще го изгубя,другата по прилично направена,пак сеещите им апарати са почти еднакви,нямат голяма разлика там,каквото такова.
  • J
    фермер 2000 са официалния представител на курт преди 2 години за житната се обадих в завода дадохами цена като тази на фермера и ми препоръчаха да се обърна към фермер така и направих. Според мен всичко е до късмет но при новите имаш едно предимство за частите по тях не че зая другите неможеш да се справиш но повече главоболия според мен
  • I
    Аз имах Сьонмезлер но не останах доволен.Комшията сее от години с Курт и там е по добре.Иначе дали е Турска или Европейска все не стават
  • K
    V fermera ne sum hodil,tam kazvash ima kurt? Za somnzera se otkazah oshte minalata godina shtqh da si vzimam takava ama me razobediha s irteemka ama beshe nqkade tova vreme i nqmaha na sklad i nemojah da kupq,i sqh s novachenskata togava,ama sega q nqma i trqbva da se vzima mashina.Toi somnzera nai- eftin izliza,ot dji-trak mi q davat na 10500 bez dokarana do men,nokakto ti kazah neshta takava,irteemkata malko po skupano mi harasva poveche i toi toz model s podobreniq e. Daide neshto v toz cenovi diapozon,ako ima.
  • P
    Имам само един комплект дискове, за слънчоглед мисля, но стават и за царевица.... а това е снимка на моята сеялка в сгънато положение...
  • J
    виж в фермер 2000 или сонмезлер по добри са от иртем, според мен тия с алп ги имаше на аграта те са просто пребоядисани курт за друг дистрибутор са явно.
  • J
    виж в фермер 2000 или сонмезлер по добри са от иртем, според мен тия с алп ги имаше на аграта те са просто пребоядисани курт за друг дистрибутор са явно.
  • K
    Nqkoi moje li da mi kaje,koi sa predstavitelite na kurt ili novoto im ime alp mai beshe,che tqh nemojah da gi otriq koi gi prodava,ne che mnogo sum obikalql. Dneska edna irteemka shtqh da kapariram v animexsa,ama chak na 8april shtqla da prestigne,vsichko bilo kaparirano,pak malko mi e kusno i sega edin dva dena shte poobikalq da vida kude kakvo ima. Stoichevi dneska bqha pri men predlagat mi pak turska mnogo hubava bila po dobra ot irteema,sus 'K' neshto beshe,malko slojno ime,ama po skupa ot irteema,i mislq daje da ne e gledam. Pozdravi.
  • N
    Това е моят избор -със това ще сея за напред.
  • B
    Seya ot minalata godina s KURT-raboti perfektno i e mnogo zdravo napravena,poneje ima i torovnasyane e tejka i zatova smenih bolgara s belarus koito vdiga 4,5t
  • S
    не майче нищо не пише на чистачите пише м5 мисля ти имаш ли слънчогледови?

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта