плацента на коза

• W
    днес ми се окози козата!първото живо и здраво второто мъртво!и след окозването на второто почна да и виси плацентата(ложето) на около 20-25см!след около 30 минути(щото отидохме да обядваме) от плацентата висеше около 7-8см!ако не се е прибрала навътре може ли козата да я е изяла и какво може да стане на козата ако яде плацента!
  • D
    От край време при дядо ми козите си ядът плацентата и сефте в момента виждам че това не е правилното,даже и една от тях може би 1-2 седмици след като се окози трябваше да я вдигна от земята че лежеше на ярето като цица и като я хванах се изцапах с много неприятна кафява слуз и сега си отговорих на въпроса сам благодарение на темата Браво и ако може някои да ме посъветва за напред Благодаря предварително...
  • D
    не се ядосваи,пии диазепама и лягаи.козенето свърши.
  • W
    ше ми пръднеш на това че да ми развееш онова
  • W
    да чуем какво друго е измислил помияра дето се влачи като палаш и си мисли че е куче
  • D
    готино е да ти развалят темата нали?
  • D
    ами на комиците имаше един герои изпълняван от христо гърбов, с жълта блузка облечен ....липсва ти китарата саше
  • W
    А ТИ...........
  • D
    каза ли нещо?
  • W
    И ОЩЕ НЕЩО КАКО РАДКЕ!КАТ СЕ ПОЯВЯВАШ НЯКЪДЕ ПОНЕ ВИКАЙ ИИИИИИ...........ХХХХ........УУУУУУ........ЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙ!
  • W
    да не стане така че на другата стачка да викаш-НЯМА НАШИ НЯМА ВАШИ!ТРЯБВА ДА СМЕ ЕДИННИ!
  • D
    брей саше какъв животновъд си като питаш хората из саитовете как да си изядеш плацентата./не че ме интересува на сашето козата/ама гледам да му досаждам из неговата тема,че тои постояно кривее из нашите/
  • W
    не е изчистила нищо!още и виси 1 парче отзад!ама иначе яде и я доих към 1 кило мляко и оставих още за ярето!сега се обадихме на докторчето и каза че може да чакаме до утре сутринта-и да я наблюдаваме!ДАЛИ ГО ЯДЕ КВО ПРАВИ НЕЗНАМ! [:slap:]
  • D
    Щом сме двама на едно мнение значи е правилното решение
  • M
    Дамяне,аз му пратих същото на лични!
  • D
    Вальо за всеки случай и направи 1кубик на 10 кг живо тегло тетравет или някакъв друг антибиотик на тетрациклинова основа и 2-3 куб окситоцин.Това се прави с цел да я предпазиш от инфекция ако е останало парче от плацентата/антибиотика/ а окситоцина да предизвика контракции на матката и да изхвърли мръсотиите.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Колко мляко дава една коза като ббм

От известно време мисля дали да не си купя малко кози да спра да работя за хората а да раб...

165 0

Кaкви сa цените нa млякото в моментa и кои облaсти?

Здрaвейте колеги, кaкви сa цените нa суровото мляко и в кои облaсти, зa Ямбол и окръгa ?

448 0

Окозване

Здравко: Препоръчвам ти на 3-ия ден да започнеш да й даваш по-малко храна от обичайното. Нека това...

180 1

Печели ли се от кози

Kolega!: Колега, моят съвет e бегай от козите. Не е просто стока да се гледат. Отглеждането е специ...

664 2

Моля за съвет

т: Не го прави, по добре проси в София, ще си по-добре, поне ще си на печалба. В момента в к...

797 2