плацента на коза

• W
    днес ми се окози козата!първото живо и здраво второто мъртво!и след окозването на второто почна да и виси плацентата(ложето) на около 20-25см!след около 30 минути(щото отидохме да обядваме) от плацентата висеше около 7-8см!ако не се е прибрала навътре може ли козата да я е изяла и какво може да стане на козата ако яде плацента!
  • D
    От край време при дядо ми козите си ядът плацентата и сефте в момента виждам че това не е правилното,даже и една от тях може би 1-2 седмици след като се окози трябваше да я вдигна от земята че лежеше на ярето като цица и като я хванах се изцапах с много неприятна кафява слуз и сега си отговорих на въпроса сам благодарение на темата Браво и ако може някои да ме посъветва за напред Благодаря предварително...
  • D
    не се ядосваи,пии диазепама и лягаи.козенето свърши.
  • W
    ше ми пръднеш на това че да ми развееш онова
  • W
    да чуем какво друго е измислил помияра дето се влачи като палаш и си мисли че е куче
  • D
    готино е да ти развалят темата нали?
  • D
    ами на комиците имаше един герои изпълняван от христо гърбов, с жълта блузка облечен ....липсва ти китарата саше
  • W
    А ТИ...........
  • D
    каза ли нещо?
  • W
    И ОЩЕ НЕЩО КАКО РАДКЕ!КАТ СЕ ПОЯВЯВАШ НЯКЪДЕ ПОНЕ ВИКАЙ ИИИИИИ...........ХХХХ........УУУУУУ........ЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙ!
  • W
    да не стане така че на другата стачка да викаш-НЯМА НАШИ НЯМА ВАШИ!ТРЯБВА ДА СМЕ ЕДИННИ!
  • D
    брей саше какъв животновъд си като питаш хората из саитовете как да си изядеш плацентата./не че ме интересува на сашето козата/ама гледам да му досаждам из неговата тема,че тои постояно кривее из нашите/
  • W
    не е изчистила нищо!още и виси 1 парче отзад!ама иначе яде и я доих към 1 кило мляко и оставих още за ярето!сега се обадихме на докторчето и каза че може да чакаме до утре сутринта-и да я наблюдаваме!ДАЛИ ГО ЯДЕ КВО ПРАВИ НЕЗНАМ! [:slap:]
  • D
    Щом сме двама на едно мнение значи е правилното решение
  • M
    Дамяне,аз му пратих същото на лични!
  • D
    Вальо за всеки случай и направи 1кубик на 10 кг живо тегло тетравет или някакъв друг антибиотик на тетрациклинова основа и 2-3 куб окситоцин.Това се прави с цел да я предпазиш от инфекция ако е останало парче от плацентата/антибиотика/ а окситоцина да предизвика контракции на матката и да изхвърли мръсотиите.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта