Колеги дайте мнение за семена LG

• B
    Колеги , какво е мнението Ви за семената LG?
  • S
    Добър избор си направил!Качеството на семената е също толкова важно ,колкото и агротехническите обработки.С икономии в земеделието не се постигат добри резултати.Успех!
  • S
    Още снощи го отказах,400-500лв.да спестя [:duel:] може и нищо да не пожъна.Ще си вземам от сортови семена
  • S
    Станьо,внимавай с тази ниска цена за торба семе.Такива цени няма Всейзвестни са далаверите с пакетажи. Да не съжаляваш в последствие,че заради ниската цена няма какво да пожънеш [angry] .
  • P
    http://balea-bg.com/baldjievi91.html
  • J
    Цената за отложено плащане с вкл. ДДС ли е.Ако не е тайна от коя фирма ги взема?
  • P
    PR64LE19 днес го платих на 224,70 с ддс за отложено 234
  • J
    Цената за отложено плащане на пионер в България на PR64LE19 краен клиент е 304лв. без ДДС.С направена отстъпка от фирма дистрибутор цената може да слезе до около 220лв. без ДДС.Ако се плати веднага може да слезе още малко но цена 130лв. за стандартна опаковка от 150000 бр. семена е доста съмнителна.
  • S
    Сега съм в някаква дилема....
  • D
    какъв е тоя пионерски слънчоглед на 130 лв торба?да не стане някои фал с евтино семе.
  • S
    Ходих и исках мнение на агрономи но те ми казаха че на вид всичко е нормално но в крайна сметка какво ще стане на нивата!!!!
  • S
    Имаш предвид да го запечатам веднага след засяването,миналата година го направих с слънчоглед за чоплене и стана доста добре....Но първо аз исках мнение,защото ми предложиха семе пионер P64LE19,колко е такова един господ знае,риск 50/50...и имам малко време да преценя а цената е 130лв. торбата?Семената са обезпаразитени с синкав цвят!!!!!
  • D
    миналата година имах такъв опит по неволя.бяха ми останали семена Пионер 2008,09 ,10 година както и 6 торби 2011 .та засях един блок само пионер.значи при семе 2008-2009 никакъв проблем.2010 затапен.семе 2011 също без проблем.всички са пръскани с експрес,че даже имаше и експрес 75 от стария.тая година пак залагам пионер ама малко.основно залагам на LG
  • S
    Stanio лично мой-съвет, ако купиш сорт Pioneer и той не е конвенционален, пробвай да се справиш с плевелите като ги напръскаш почвено, ако не успееш чак тогава пръскай вегетативно... Експреса ми задъни 10 процента....
  • K
    Колегата да няма много вяра на агронимите,ако са фирмата,че ако некой като мен ще те излъже да го купиш макар и да не е хубав. Относно пионера тази година го махам от нивите,защото стана две години подред много се излага,май са научили и те лесното,правят тука семана изнасят ги в Румъния и после ги внасят като внос.Отначало като почнаха да предлагат семена наистина много добри бяха ама сега има по добри(мое мнение). Относно семената за пролетните окопни култири ще заложана синджента,слънчогледите им ги всичките останали,царевиците им при дъждовна година са много високодобивни,но и при сушева не се изложиха много.
  • S
    И аз съм имала подобен проблем преди време.Както и разпад на хибрид. Затова не ползвам слънчогледови хибриди на Пионер.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Индустриален коноп/събиране на реколта

Здравейте , дали някой може да помогне с контакт на човек или фирма в София или покрайнини...

22 0

Пръскане на кориандър

С какво пръскате срещу широколистна трева в кориандъра?

135 0

Помощ и съвет !

Здравейте ! Разполагам с 100 декара земя в така известната на всички добруджа. Нямам никак...

121 0

Пазар на лимец

Някой знае ли фирми изкупуващи лимец и някакви актуални цени ?

172 0

Жътва на люцерна с claas dominator

Колеги какви сита ще ни трябват и какви са настройките за люцерната, че ще ни е за 1 път :...

170 0