Цени на царевицата 2012/2013г

• B
    Колеги , някой нещо да е чул за цените на царевицата на новата реколта ?
  • K
    Така е госпожо,никой не може да ти каже точни цени за напред,но нали ти е ясно че слънчогледа е култура която си избира предшествениците и е доста претенциозна,това не значи че рапицара й се явява предшественик,но сеитбооборота се нарушава и недей да очакваш оптимални добиви при такива ротации,а относно пренасищане със слънчоглед няма да стане,защото при неизпалнение на договорените количества рапица,има едни неостпйки за който не ми се говори сега,но които казват,че при провал на реколтата,културата която можеда я замести е слънчогледа,пък тя самата култура също има договорени количества,които повярвай ми не са малко говоря за износ+вътрешно потребление.+количествата на рапицата, е не ми се вярва дори годината да бъде супер спрямо културата да покрие всичките.Царевицата 320лв/тона стана през октонври,септенври беше 290лв.
  • K
    единият 250,другият 370,пък ти точно в Добрич няма търговец който да ти даде 370лв за тон,освен ако не си излъгал някой който е на зор и то най-мнго 10 тона да си му да,тъй че недей говори глупости.
  • S
    Коко,може да се занимаваш с търговия на зърно ,но на този етап конкретно никой не може да каже за цени -реколта 2012 г.Че цената на слънчогледа ше е по висока не може да се твърди,защото всички пропаднали площи с рапица ще бъдат заместени от слънчоглед.Което води до големи количества и съответно спад в цените.Относно царевицата -цената преди и след нова година си беше 320-340лв на тон + ддс.
  • N
    Темата е цена на царевицата 2012-2013г. Колега ти за двете календарни год. ли питаш или за стопанската 2012-2013?
  • P
    в момента е 370+ всичко друго е лъжа!
  • B
    а царевицата?
  • P
    но тази година струва ми се ще се засеят повече дка слънчоглед пак заради рапицата(доста хора я разораха)
  • B
    250 + ?
  • K
    За 2012г,се ощаква най-добра цена да има слънчогледа,понеше се занимавам с търговия на зърно и тази година няма да стигнат договорените количества рапица,ясно ви е защо,най-близката култура която може да я замести е слънчогледа и се очаква цената да се вдигне минимум с 10% от сегашната,за царевицата всяка година е едно и също от септенври до февруараи цената й не се променя много,най-скъпо се продава царевица през април-май месец,когато фуражните и някой свинекомпекси закъсат за фураж,през пролетта от 3г. насам съм забелязал че цената винаги се повишава минимум с 5 ст/кг,а в момента цената на тон царевица е 340лв без данък,едва ли септенври октонври ще е повече,като се има впедвит,че в последните месеци на миналата година тон царевица се търгуваше между 290-310лв,моят съвет ако можете да удържите до пролетта продавайте тогава,ако ли не продавайте месец след жътвата й.Дано и таз година да не сушава като предната,че да има какво да се жъне.
  • S
    Много бързаш с цената на новата реколта.Първо трябва да се засее,пък при наближаването на жътвата ще се чуят и цените.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Земеделска земя и цената й

Здравейте, Решил съм да купя земеделска земя с инвестиционна цел - да я отдавам. Им...

222 0

коронавирусът и земеделието

Стефан: Какво правим със земеделските базари пазари и т.н.? ? Тази възможност за реализиране на пр...

370 5

Цена на лавандулата

Здравейте,колеги! Нека коментираме цената на лавандуловото масло за тази година.Някой от...

974 0

Ориентировъчна цена на лавандулово масло през 2016 г?

: Здравейте, Изкупувам лавандулово масло за износ. При интерес от ваша страна ще се радв...

1604 2