Колеги какъв трактор да си купя за 1000 декара?

• B
    Колеги какъв трактор да си купя? Тази година започнах и гледам около 1000 дк. Дайте съвет. Някой продава ли ?
  • M
    Никога не си купувайте трактор Kubota над 90 коня.Страшни боклуци са.Дават страшно много дефекти и най лошото е че нашите дилари от фирма КББГ след като ти го продадат не ти обръщат никакво внимание.Нямат никакъв сервиз и трябва да чакаш за елементарни неща с месеци.
  • D
    edno t150 i edin belarus ako netise davat pari i inventara
  • I
    Приятел, ЧНГ, Докъде стигна с декарите и машините? Ако още не си напазарувал, а смяташ, ти препоръчвам като пръв трактор да си вземеш Беларус, но не от новите. Не и на повече от 15-20години. Старай се да не е Болгар и да е в добро състояние, 4х4. Тази машина никога няма да ти е излишна. За другите пари също накупувай най-важния инвентар за да си определяш сам сроковете и качеството на операциите. Като тръгнат нещата - докупувай МАРКОВО..Ако някой ти каже, че не може да се работят 1000дка с Беларус питай го дали е опитвал.
  • P
    За съжаление нямам много време. Хубаво е че работиш 1000 дка. След 2014 година за да получаваш плащания на площ следва да отглеждаш най-малко три култури. Изходи от тук и след това си избери машина, без да се задълбочавам тук са те посъветвали много добре да се подсигуриш с поне две машини, не от гледна точка ако се повреди нещо да имаш друго такова. Мисля, че не бихте си избрали скапана машина, пък била тя и марка. Съгласно последните данни на дка. площ се полага 0,23 конски сили или 230 к.с. общо механизация - схемата една машина от 140-150 коня и втора 85-95 коня е работеща. Ако нямаш такава собствена техника, можеш да подготвиш проект по м.121. Прокрадва се информация, че всички които имат регистрирана техника над допустимата за декар мощност може да не получат акциза в пълна стойност.
  • A
    Това пък за какво беше?
  • P
    здравей
  • A
    Човек,вземи да напишеш какви пари си отделил за трактор,пък тогава ще се препоръча.
  • A
    Колега, предполагам че търсиш трактор, който да ти върши повечето операции, но си мисля че без да имаш друг-спомагателен трудно би се оправил
  • D
    темата не е формулирана сериозно и така продължава
  • D
    всичко друго чух но нищо по темата е товае българинат джанкамисе за такива дребни работи а какво устава за нещо по сериозно
  • I
    прав си динко
  • N
    [:slap:]
  • D
    спокойно,свиквай че появили се БАТ ВИ Валентин и нещата заминават в друга посока
  • B
    Страшен форум колеги !!! Браво питаш за едно - отговарят ти за съвсем друго [:slap:] просто идеално
  • S
    WALENTIN много си тъп и завистлив братче бил е предприемчив човека и го е постигнал не е твоя работа да го питаш как.Маи ти си си сбъркал професията.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

LS мнения

Мисля да си купувам трактор LS 100 PLUS ако някой има такъв моля да си каже мнението

85 0

John deere проблем скоростна кутия

SSvStoyanov: Лампите които светят са 7 и 8 по означението на трактора

359 5

Беларус1025 105кс.

lupo_93: 40 литра,масло 90ЕР трансмисионо.

329 3

теч на масло на трактор КУБОТА 235

Колеги, става дума за трактор кубота. Проблема е: Има теч на масло, най вероятно от...

171 0

Пред избор съм между Massey ferguson 6140 и 6255

Здравейте, пред покупка на трактор с товарач съм, та въпросът ми е кой от двата трактора е...

145 0