Рапица - храна за животните?

• K
    Рапицата може ли да става за животните за храна
  • K
    да беше млада люцерна на 2 години и всичко в ред са орали
  • K
    те тез люцерната ли ти изорали,ако е тъй влизай още 6 дка жъни,ако била хубава бая те върнали
  • K
    няма значение че ходят 2 / 3 джипа просто немат право да орат посят имот и да го сеят а по отношение за охраната справял съм се и в по трудни ситуации така че ме интересуват кои са
  • B
    Принципно се използва рапичният шрот, но и самата рапица става. Има проблеми, които трябва да се съобразяват, ако смяташ да е добавка към комбинираният фураж е грешка, защото той е балансиран по един куп показатели. Ако ще я използваш като го смесваш с други зърна, по-добре не се пробвай, не си спомням точно, но мисля, че ограничението беше 5% за повечето животни. Най-добре, както и повечето колеги ти предлагат я продавай и си купувай готови смески. Иначе да, става за храна, но трябва да се спазват много изисквания, за да не се получи беля.
  • G
    Рибата в морето а той слага тигана,колега мислиш ли че ще успееш да ужъниш тази нива можеш ли дасе справиш с тези мутри защото те вървят с 2-3 джипа охрана и прибират реколтата
  • G
    Рибата в морето а той слага тигана,колега мислиш ли че ще успееш да ужъниш тази нива можеш ли дасе справиш с тези мутри защото те вървят с 2-3 джипа охрана и прибират реколтата
  • I
    Забравихте че рапицата е маслодаино растение с 35-40 масленос.НЕ случаино кюспетата се хранят около 10 процента иначе се получава отряване животните започват да куцат и не могат да ходят
  • M
    Колеги,репкото сме го сяли за кравите,като сочен фураж.Коси се и ежедневно се изхранва-ефекта е среден,но рапица... [:slap:]По принцип съм скептичен към отсевките,поради наличието на семена от растения причиняващи и отравяния!
  • K
    при нас жътвата беше по 20 лв на дка миналата година ама все едно ще я жъна
  • D
    За Динко - не като пшеница и ечемик - а като пшеница и ръж. А за колегата които се чуди какво да я прави-пожъни я на лято,продай я-цената и е два че и повече пъти по голяма отколкото житото и ечемика и 8-9 пъти от отсевките- купи си нещо което ще ти свърши работа за фураж и храни спокойно.
  • K
    6 дка по 200 кг да вземеш са 1200кг демек тон о двеста по минимум по 0.80-0.90ст кг към 1080лв ще вземеш,6дка по 12лв жътва.ясно ти е че ще си на кяр ше си взмеш 2 тона и половина хубава смеска
  • K
    аз несъм казал че мразиш животновъдите
  • K
    е от 6 декара колко ще изкарам ама няма да им е остава да е жънат ще изчакам да я отгледат и ще жъна гювеч на никой не оставям защтото сега копувам по 10 лв бала люцерна
  • N
    Приятелю нямам представа какво да я правиш ама не храни животните със нея според мен де.Ако искаш пробвай както ти писа мариян. Малко уточнение за мариян имам и животни -овце50-60бр. и ги храня със ечемик,пшенични,ечемичени,слънчогледови и кориандрови отсевки но не и със рапични. Айде със здраве . Така че НЕ мразя животновъдите.
  • K
    правилно казва колегата,животните на зелено рапица нито ядат нито пасат,щом са ти засяли нивата с рапица остави ги да торят пръскат,после влизай жъни цена ше има,продавай и се копувай смески.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Агнета 2020

Питайте управниците ни тази година като нямаше внос на агнешко стигнаха ли родните агнета...

163 0

Агнешки кожи

Колеги някой знае ли къде купуват агнешки кожи и ако някой купува да се свърже с мен 08763...

176 0

Овце без мляко

Здравейте, колеги имам следния проблем Овцата се агни има направен съд ,но няма никакво...

292 0

1 био ЖЕ

Агри.БГ: Здравейте, Няма промени в пресмятането (поне към момента не са упоменати). Съгласно § 2з...

126 1

Българска порода за месо

Здравейте фермери пиша ви защото имам един въпрос на който не мога да си дам отговор а и...

455 0