Само за овцевъди

• M
    Породата е Неджда\r\nПроизхожда от Саудитска Арабия.\r\nМлечността е 110-250л.Теглото на овцете 40-60кг,на кочовете 60-85кг.Породата е скорозряла.Животните са годни за разплод на 7м.възраст.На този етап цената на разплодните животни е между 5500-6000 щатски долара.Породата не е внасяна в България.
  • M
    Докторе,изобщо не си далеч от истината.Арабите имат изисквания...!
  • A
    Да не би това да трябва да се отглежда за износ на арабите? [:slap:]
  • A
    Неджда няма как да замръзне в българя . в пустинята темперетурите са от +50 до -40,50 вечер. а за тлъстоопашатите нее точно лой в опашката а е шарено месо със едни бучки в него най вкусното месо от овцата . като дете имахме састезание по бокс в Тюркмен за прав пат ядох такива опашки от тогава сам фен на това месо. имам познат които пътува редовно до Турция по работа той ми носи като му поръчам .
  • M
    Наскоро в Сърбия видях няколко тлъстоопашати овце от едилбаевската порода.Собственика каза,че ги гледа от няколко години,като любител и животните добре понасят климата.
  • P
    от една опашка цял казан курбан
  • M
  • B
    Такава грозотия не бих вкарал в стадото си !!!
  • I
    Най-отгоре е една от основните китайски породи - Голямоопашатата Хан, дълго-тлъстоопашата овца. Селекционира се от 500 години, с много добри показатели, запложда се на 10-12 месеца и раждаемостта е 190 агнета на 100 овце. От опашката се добива средно 12-15 кг, максимално до 35 кг. лой. Долу е афгани, порода от Афганистан и Пакистан, където е с името балкхи или турки. Средно хубост като продуктивност, но издържлива за номадското отглеждане. Тя е курдучена, лойта е върху двата бута, а не в опашката. Третата е дълго тлъстоопашата, с две бази и прав коносувиден връх. Има много породи от Китай до Турция и Северна Африка. Тази вероятно е арабска. Наой-долу е късо тлъстоопашата с "S" образен връх, най-разпространените тлъстоопашати овце, от тях са каракула и авасито, което вероятон е на снимката.
  • M
    и още
  • M
    И ОЩЕ
  • M
    ОЩЕ
  • M
    Ето и форма на опашките при някои породи овце:
  • M
    Който разбрал-разбрал!
  • B
    Тва малко ми мяса кът на хитърПетър магарето - тъкмо го научил да не яде - и то умрело !
  • B
    С трици маймуни не се лови !!!Предполагам сещаш на къде бия !!!С оглед на горенаписаното де !

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Агнета 2020

Питайте управниците ни тази година като нямаше внос на агнешко стигнаха ли родните агнета...

163 0

Агнешки кожи

Колеги някой знае ли къде купуват агнешки кожи и ако някой купува да се свърже с мен 08763...

176 0

Овце без мляко

Здравейте, колеги имам следния проблем Овцата се агни има направен съд ,но няма никакво...

292 0

1 био ЖЕ

Агри.БГ: Здравейте, Няма промени в пресмятането (поне към момента не са упоменати). Съгласно § 2з...

126 1

Българска порода за месо

Здравейте фермери пиша ви защото имам един въпрос на който не мога да си дам отговор а и...

455 0