Имам проблем с цицките на кравите

• V
    Zdraveite,imam problem s cickite na kravite.Sled otelvaneto na tretiq den varha na cickite zapo4va da posinqva i stava rani4ka (vse edno e otrqzana)ot koeto se polu4ava mastit i poduvane na vimeto.Tozi problem go imam ot 4 meseca.Molq Vi ako nqkoi se e sblaskval s takav problem iznae nqkakvo le4enie da mi pi6e.Opitah sas vsqkakvi antibiotici i 6pricove,no ne deistvat.Koito mi kaje nqkakav lek,koito da podeistva li4no 6te go posetq da mu blagodarq.
  • M
  • E
    mentaciata na cickite 6te si ostane no kelite bi trqbvalo ot tezi pasti da iz4eznat.ako ne pomagat opitai sas svinska mas i malko salicil no vnimavai da ne te ritne nqkoq po-4uvstvitelna kam bolka krava.
  • C
    Колко крави имаш с този проблем? Забелязал ли си дали кравите получават следродилен оток на вимето и дали същите крави после получават тези рани?С какви пасти си лекувал ? А,да -пиши на кирилица!
  • V
    doq v doilna zala,vakuma mi e dobre,aparatite sa mi ot lekiq model i edna krava mi se doi za okolo 5-7 min.probval sam sasultat vsqkakvi pasti,no rezultat nqma.
  • E
    Kolega ako doi6 na agregat vij parvo kolko ti e vakuuma(do 4.2) ot golqmo zna4enie e i kolko vrema aparata sedi na kravata-ako sedi dalgo sa6to se polu4avat tezi petnaosobeno ako e nategnat za doizdoqvane.Za le4enie opitai s propolisova maz ili antiseptin pasta. 6te stanat na keli4ki i sled tova 6te padnat, amoje i s rivanolova pasta.
  • M
    0897932279.и аз съм имал такъв проблем,звънни ми да видим дали мога да ти помогна.
  • M
    Колега,как доиш кравата-ръчно или с агрегат?Консултирал ли си се с ветеринарен лекар?

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта