Как да поставя стартер на ЮМЗ, вместо пусков двигател

• P
    Здравейте, колеги. Имам ЮМЗ 6Л с пусков и искам да му сложа стартер. Разполагам с кожух на съединителя, и някакъв венец за маховика, но не знам дали е за стартер. Имали начин да разбера какъв е и въобще има ли смисъл да го сменям? Чудя се и какъв стартер да взема, чешки редукторен или от тези големите? Каква е разликата между тях?
  • T
    И с пусково според мен е по добре.Със стартер е по кофтизнам от опит.(Забравяш ключ масата и на другия ден не става хиихих)А и зимата е голям зор с стартер.Пусковото си е пусково дръпваш и газзззззззз.
  • N
    най добре си оправи пусковото за да нямаш проблеми!
  • M
  • S
    ako niama da polzva6 kojuha mi pi6i,za6toto mi tribva.moiat e spukan
  • E
    Тези приставки са хитро изпълнение. Щом хората ги хвалят , значи трябва да им се вярва. Пък обявената цена...всичко друго е повече разходи и разправия освен ако чарколяците не са приватизирани от време оно.
  • I
    Смешно звучи, но не намерих по подходящ начин да се изразя
  • D
    Това на снимката е с пусков кожух.
  • I
    Вече не е необходимо да се сменя кожух и маховик, понеже има доста сполучливи алтернативи за вграждане към пусковия двигател или към пусковия кожух.
  • P
    да задълително се сменят кожуха и маховика с венеца имат разлика от този на пусковия стартера ти трябва да е с ляво задвижване.
  • D
    Ето Ви стартерна приставка за ЮМЗ,стартера е чешки 250лв
  • N
    и аз да предложа има и тука една http://tractor.bg/машина/19942/ЮМЗ%20стартер%20за%20юмз вариантите са много
  • I
    Ние правим по този начин стартерите и отпада смяната на кожух и маховик.
  • I
    da kolega trqbva da se smenq mahovika zadaljitelno ine4e nestava,a za startera nai dobriq variant e 4e6ki,litovskite sa po evtini no i te sa dobri.
  • P
    А тези чешките редукторни стартери добри ли са? Колкото до кожуха имам такъв за стартер, въпроса ми е трябва ли да сменям венеца на маховика?
  • K
    Колега за голям стартер не те съветвам зашото ти трябва поне 160 ампера акомулатор а както виждаш цените какви са,взимай си магнетрон но внимавай защото има и китайски и литовски реплики,100 амперова батерия ще ти върши работа и зиме и лете,а до кожуха ти си решаваш,ако ти паднат евтинко слагай ако не тук редовно върви една продажба на приставки.....успех

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта