Проблеми със споразумение и пререгистрация на ЗП

• S
    Миналата година ни накараха да подпишем някакви споразумения и сега като се пререгистрирам немога да впиша всичката земя която обработвам в анкетната карта, а тази която мога не отговаря реално на работените от мен парцели.\r\nЗемята я работя от доста години но не е в реални граници, до сега не съм имал проблем с очертаването. \r\nМоля пишете какво мога да направя за да си реша проблема и към кои институции да се обърна.
  • K
    А бе аз си мислех че тези декларации и споразумения ще са от полза и на нас дребните производители ама те намериха легален начин пак да ни ограбват.
  • K
    Мога ли да впиша земя в анкетната карта при пререгистрацията си като ЗП която вече я обработвам и имам аренден договор но собственика е подал декларация по чл.69. Знам че съм закъснял но съм я арендовал по късно. Ако знаете пишете....
  • Z
    както преди време писах по подобен проблем единственото спасение е обработка в реални граници.Подава се заявлени е в общ.служба че жебаеш да обработваш в реални граници имотите за които имаш договори или са собствени и никой не може да те пипне. Мисля ,че има някакви срокове затова проверете в общ.служба. При нас има подобен проблем в съседно землище и в общ.служба случайно видях обявата за имотите които ще се обработват в реални граници и не подлежат на споразумение.Предполагам,че и други като вас имат подобен проблем.Най-добре е да се активизирате и да се противопоставите на октоподите или подобни на тях.И преде съм казвал - тези споразумения са антиконституционни- нарушават се правата на собствениците.Явно земеделската мафия при вас вилнее с пълна сила.Успех!
  • G
    Ами те и договорите са доброволи О Не е така ако имате споразумение застъпванията се защитават със споразумението. т.е ако даден парцел го обработвате по споразумение то имате правното основание да го ползвате
  • P
    Споразумението , ако има такова , е доброволно , и то не може да спре някой да се чертае както си иска .
  • D
    и при нас няма никакво спорозумение нито за миналата нито за тази година по този начин големият арендатор ме чертае-застьпва на поразия това е начиньт да се уништожат малките зп (не работим в реални граници и там ние грешката)
  • N
    Срокът за заверка на регистрационната карта на земеделския производител е променен от 1 януари – 25 март на от 01 Октомври до 28 февруари, като в услуга на земеделските стопани само през 2012 година срока се запазва 25 март 2012 година. Новият период на презаверка на дейността като земеделски производител се обвързва със стопанската година, като по този начин, считано от стопанската 2012/2013 година, срока за регистрация ще бъде 01.10.2012г. до 28.02.2013 г.
  • G
    Наистина има промяна в наредбата но за 2012 остава валиден стария срок до 25.03.2012 http://www.mzh.government.bg/odz-targovishte/bg/home/11-12-09/.aspx
  • A
    Важно е ЗП да е в регистъра---да се знае,че не се отказва,пък после се правят доуточнения!!!!!!!!!!!
  • N
    колеги пререгистрацията на ЗП за тази година трябва да се направи до 28.02.2012година според промени в наредба №3 ОТ 1999година
  • S
    А възможно ли е още сега да се извърши вземане в реални граници като нивите не са засяти още?
  • S
    И какви са тези споразумения правени от кооперации - доброволно изнасилени...
  • S
    Да, подписах се но като ме извикаха в кооперацията да подписвам ми казаха че е за белите петна. Звъннах в областна дирекция земеделие и после ми се обадиха от общинската служба и ми казаха че ще се реши проблема, ако ли не съд или догодина всичко в реални граници и без това обработвам 400дка на 20 места по краищата на блоковете. Мисля си че всичко това е направено умишлено за да ни "мачкат" нас дребните производители, също така имам да вземам земя закупена през 01.2011г, пуснала съм молба но не ми я дават но на кого да се оплача като те държът цялата власт и никой не ни обръща внимание. Даже и Цветанов като идва по изборите ходи да им целува задниците.
  • P
    ако не е подписвал никои и не е отеглено изкането за спораз. се прави служебно разпределение и око кооперацията е била единствен желаещ вероятно .са и предадени служебно площи и пак нищо неможе да се направи
  • V
    семова ти подписала ли си това споразумение? ако си го подписала да си чела, ако не си и все пак кооперацията са го прекарали през областната служба и е подписано и подпечатано лошо- само съд! ако не си подписала и не е прекарано през областната земеделска служба поискай да се отстранят грешките. Кооперацията не може еднолично да прави споразумения. това е по скоро нйоиски договор. споразумението се прави на доброволни начала, така че всички да са доволни. пиши!

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта