Съвет за избор на порода носачки

• A
    Колеги мисля да отглеждам носачки Дайте съвет коя порода са най добри И откъде мога да си купя 70-80 като за начало
  • Beli nosacki
  • D
    Абе хора, какви мазилки от стари къщи? Вашите баби ако не са имали от къде да набавят калций за птиците и животните си и вие ли така да правите? Ами, че чувалче креда струва 3 лв и някакви стотинки, а съдържа 25 или 30кг, при това ви питат ситно или едро смяна ви трябва. За кокошки носачки се ползва едра! А за всички, които спорят тук по въпроса за храненето на стокови носачки ще споделя личен опит: От две години гледам само Lohman Brown. Чиста работа ако си вземеш пиленцата от сертифицирана люпилня - продават ти пиленцата сексирани. Искаш 100 женски и получаваш 100 женски. Продават ти ги ваксинирани с всички нужни ваксини. От теб се иска само хранене както трябва и съответно витамин, антибиотик и EsB3 по схема. Лекарства се дават до 38-ми ден от излюпването, като от 34 до 38-ми е селед с витамини, а най-дългия карантинен срок е 14 дни, така че спокойно - далеч преди да пронесат са се изчистили от лекарства, за тия които търсят екологичното! Преди си люпех сам с инкубатора и заложа 70 яйца ... половината мъжки. Ходи и смятай. За ваксините вече си знаете как се продават. Ако ви се струват скъпи готовите смески и имате зърно направете си сами смеска. Ето какво правя аз: Понеже съм от Ловеч ползвам добавка за фуражи на Бонмикс. Не го приемайте като реклама! Просто фуражния завод е в края на града и ми е най-удобен. Торба добавка от 20кг е на цена 40лв и се добавя на 200кг смески. На торбата има конкретна схема за смесване в какво съотношение царевица, пшеница, слънчогледов шрот, соев шрот, креда и тази добавка. Мелите и хубаво обърквате. Бедата е, че ако завода има повече царевица, рецептата е с повече царевица. Ако има повече пшеница е с повече пшеница. Оказа се обаче, че добавката е една и същи и е въпрос на съотношение на останалите компоненти. Имам и двата вида рецепти! Давам ги на който поиска! Освен това до 28-ми ден е различна - стартер, с повече белтъчини, а след 2-ми ден е друга. А ето ви конкретен опит и доводи защо трябва да храните с конкретния фураж: Миналата година купих еднодневни пилета Lohman Brown, като начало 15 за мен и 15 за комшията. аз храних с фураж (горната смеска), а комшията със зърно, в началото мляно, после не мляно. По схема трябваше да пронесат между 15 и 20 септември. Е, моите пронесоха тогава, а на комшията месец, месец и половина по-късно. Цяла зима моите бяха вън, на студа и вземах по 12-13 яйца на ден от 15 носачки. На комшията бяха на топло, но хранени със зърно и от същата бройка и порода кокошки, той вземаше по 4-5 яйца. Всеки сам да си прецени кое му е по-изгодно!
  • S
    Така е, лятото имах тоя проблем като хранех само с жито и царевица. От тогава смених на ярма от царевица и жито 2към1 и прибавям кокомин - комплекс от витамини, минерали и този така нужен дикалциев фосфат, отделно слагам и сол в ярмата. Имах само една ярка която дебнеше всяка която снесе яйце и веднага го кълвеше, но след като я прибрах във фризера не съм имал проблеми с кокошките и яйцата. Освен това им давам около 170гр фураж на кокошка дневно и са пуснати свободно в двора на около 30 м2 за 9 броя кокошки. В студа взимах по 1 яйце, след като се оправи времето по 6-7-8 яйца на ден.
  • L
    Меката черупка се дължи на липса на калций при застаряване на кокошките се наблюдава този признак става и с вар,пясък но най добре да кълват едра креда да има постоянно при тях и дикалциев фосфат трябва да съдържа фуража които кълват..
  • E
    Отглеждам кокошки свободно пуснати имам подходящо мястос течаща вода / река/ рай! Ама при нас Благоевградско много скъпи ги купуваме ярки 8-9 лева , носачки 10 кинта. Ако някой не вярва , ей му пазара в Симитли нека си купи по-евтини. Та ако някъде до към 50-60 км някой предлага на по поносими цени да пише. Бургас -цени вного изгодни ама дей Ямбол - дей Стамбол при тия цени на горивата бог да чува.
  • S
    какъв е тоя летален характер колега, почват да летат някак характерно или просто мрият.....майтап братиньо не се обиждаи. от баба ми знам един лек за цирупките - вар, варовата мазилка от старите къщи. лани взех 12 коки от кафяво белите носачки, съвзеха се за 5-6 дена и почнаха да снасят ама езни меки, една даже ги носеше на омлет - само дето не се научи да ги пържи та рецептата на баба ми - преди да трагнат към супата зимъска носеха яя като бетон само дето една зарезана каща до нас леко оплешиве ама...
  • M
    Здравейте колеги какви кокошки, ярки или пиленца ,да взема за свободно отглеждане? За домашни яйца .Благодаря предварително !!!
  • C
    Не е вярно.Натриевия хлорид е задължителна съставка във фуража.Неговото количество трябва да бъде от 0,22% до 0,26% ако не се добавя сода бикарбонат или ако слагате само сол -0,3%.Ако се превиши това количество се получава излишък на хлорни йони,което води до обезцветяване на кафявата черупка и до нейното изтъняване.Това се случва двадесеттина дни след превишаване на солта.НО-ако прекалите със солта,примерно в пъти увеличение-следват тежки отравяния с летален характер.Същевременно тоталната липса на сол при затворени птици рано или късно води до безпокойство,агресия и сигурен канибализъм.
  • M
    a vqrno li e 4e ako davash sol na kokoshkite snasqt qica s mnogo tanka 4erupka ?
  • S
    Благодаря за съвета!- имат носливост но си ги кълван ,това се случи след купуването на последните 20бр. явно ще хвърчат кокоши глави
  • C
    Нямаш носливост или просто си накълвават яйцата? Ако е второто-загледай дали това не са отделни птици и ако е така-въпросните екземпляри да отиват в тенджерата.Варварски съвети за рязане на човките няма да давам...
  • S
    Колеги темата става интересна!!! Знае ли някои , защо кокошките си ядат яйцата? Имам 60 за собствени нужди,сам си им правя фураж, съставките които писахте ги има, но няма яйца!!! [angri-2]
  • C
    Следя сайта и пиша само в теми,в които съм компетентен!Горе са написани ГЛУПОСТИ и сега ще поясня: 1.Технологичната възраст на кокошките носачки се измерва в седмици от датата на излюпване на еднодневните пилета.Техологията на ЛОМАН посочва,че максималната възраст за отглеждане е 80 седмици.За носачка се смятат птиците на навършени 18 седмици. 2.Изискванията на хибрида относно съдържанието на ,,химии" във фуража са доста строги,за постигане на генетичните му показатели-добавянето на метионин,лизин,дикалциев фосфат,готварска сол,натриев бикарбонат,фитаза,холин-хлорид и витаминно-минерален премикс с подходящ състав са ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ,ако искате да птиците да снасят дълго време по много яйца на ден и тези яйца да бъдат с добро качество на черупката. 3.Съвета да се храни стоков хибрид със смляно жито,царевица и кюспе е пълна глупост-в каквито и пропорции да са тези компоненти,не може да се догонят изискванията на хибрида за суров протеин,енергия,нивата на влакнини,линолова киселина,калций,фосфор...да не продължавам,още повече,че тези показатели са и в строга зависимост един от друг. 4.Никой производител на яйца не си позволява лукса да ,,тъпче" птиците с лекарства-това струва скъпо. Това е накратко ...А в пловдивско след десетина дни ще се продават носачки в технологична носливост,на около 55 седмици-това ше е във фермата в село Трилистник. А в отговор на лафа отгоре ,,не ме и интересува"-нагледал съм се на дебелоглави изпълнения от разбирачи... [:slap:]
  • D
    Това където ги продават по о.90ст се намира в Черни връх Бургаско.Не са лоши носачките .
  • M
    sekirovo за мен си абсолютно прав в написаното по темата , не обръщай внимание на дразнители които се изказват по такъв начин

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Изисквания за отваряне на ферма за Пъдпъдъчи яйца

Здравейте,разполагам с една сграда която мога да стегна и да превърна в ферма за пъдпъдъци...

83 0

Помощ за болен пъдпъдък

Здравейте! Моля, ако някой разбира от лечение на болни пъдпъдъци да ми пише. Имаме един б...

52 0

Инвестиция в птицеферма

Екатерина: Не е от най-добрите инвестиции;)

235 1

Болна кокошка

Здравейте! Имам следният проблем - отглеждам 4 кокошки, колкото за домашна консумация, хра...

340 0

В Ферма за гъски 500кв.м-колко птици мога да се гледат?

вячеслав: 1м2 на една гъска от 4 месяца за родителите . а за малките . до 4 месяца може 0...

385 2