Козата ми след окозване - няма мляко, помогнете !

• K
    здр имам една коза окози са преди 1 седмица и няма мляко какво да правя
  • S
    защо не викнеш ветринаря да прецени на място какво и е на козата,а губиш време в дискусия..тук всички са практици и разбират повечето от тях ,но може само да сподели опита си ..не се измотавай а викай ветеринарния доктор-да не плачеш.Споделям само ..не те уча ... и после пиши какво ти е казал ветринарния-...
  • M
  • M
    Колега за кога и е бил термина ? И кога е родила ? Миналата година имах коза която роди 10 дни по рано и нямаше мляко , но ветеринаря и слагаше антибиотик всяка вечер в продължение на 3 дни и започна да спуска по малко го овеличаваше и като и мена датата за която трябваше да роди се оправи напълно . Но да няма мляко според мен това е от не дохранване . Животните зимата трябва да се хранят със сено и люцерна на воля вече фуража да е по дажба . Това където го казват колеги 1 кг сено за мен е малко трябва коремчето и да изпъкне както когато е на паша . Но все пак не чакай от тук съвет всеки казва различно , защото никой не вижда козата как е за да ти каже с точност какво и е така ,че си извикай лекар той ще ти каже какво и е и дали ще се оправи . Успех
  • B
    Като практик ти казвам,че за да няма мляко или е родила малко по-рано за което причините са много,или трябва сериозно да обърнеш внимание на храненето.Аз след раждане на всяко животно слагам по два пъти на ден Окситоцин в продължение на три дена,с което се избягват куп проблеми,а в случай на отказ от хранене на майката прибягвам до антибиотик+окситоцин.
  • E
    oksitucin
  • K
    защото се отделя по продалжително в организма а при стрес глад и др. фактори този хормон щитовидната жлеза почти не го отделя
  • S
    Крис послушай Мирчев
  • M
    Казах ти какво да правиш,докато не е прегоряла напълно.Всеки час е от значение.
  • K
    вимето е като парцал и има много малко мляко
  • B
    защо пък подкожно ???
  • K
    причините да няма мляко са много но ако не е прекарала мастит миналата година само силна храна и окситоцин подкожно
  • K
    защо да не давам силаж
  • M
    Профилактично 5 дена по 5кубика окситетрациклин-мускулно или тетравет.Паралелно с това щом е едно животно давай сочен фураж(ябълки,моркови,цвекло или каквото имаш,но в никакъв случай силаж,пък и се съмнявам да го яде)
  • S
    Окситоцин сутрин и вечер по 2 кубика УСПЕХ

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

N

Болна коза

Здравейте! Ще съм много благодарен ако някой може да ми помогне със съвет за да спасим жив...

109 0
В

Построяване на козарник

Здравейте, понеже увеличаваме капацитета на стопанството и ни е нужен вече голям обор с вс...

327 0
M

Колко мляко дава една коза като ббм

Nikolay: Миро , аз също обмислям този вариант , но съм в процес на развъждане на животните и засега...

811 1
С

Кaкви сa цените нa млякото в моментa и кои облaсти?

Здрaвейте колеги, кaкви сa цените нa суровото мляко и в кои облaсти, зa Ямбол и окръгa ?

816 0
В

Окозване

Здравко: Препоръчвам ти на 3-ия ден да започнеш да й даваш по-малко храна от обичайното. Нека това...

348 1