Съвет за напояване на 30 дка картофи

• V
    Нивата е равна с много лек наклон.Сондажа е на по високия краи.
  • P
    със помпата ми и 3 или 4 пръскача сила 20 поливам 5 до 8 дк 3а 10ч като на място върти мин час в зависимост от терена културата и дюзите. Това лято пробвахме дали хонда на 2 цола ще ги храни на 50 м дължина и 3 височина ами получи се. Ако искаш звънни за идея или инфо на тел.0878999494
  • I
    гледаи помпата да прави по голямо налягане за да става брзо требва поне 5-7 да работят .ползваи само поливни трби пожарните маркучи 3 цола не вършат работа да го имаш напредвид
  • V
    Имам няколко пазпръсквача Сила30д дали ше стане не с хондата разбирасе
  • I
    Владко идеята ти е добра ще стане
  • P
    така става пожелавам ти успех чао
  • I
    помпата е малка за капково може и да става но за дждуване едва ли имам колега дждува 5 декара царевица по 1 седмица а тук са 30 няма никакав шанс ако има приток на вода с Тунжата за 1 ден ще ги потапя под вода тия картофи
  • V
    Багер имам [banan-kufee].Имам и дизелов двигател от пежо 1,7 или 1,9 и мисля да му монтирам помпа малко по малка от таз твоита Ванка Такава намерих на вторични
  • P
    иване и на 3м да я пусне напора пак ще е 6м копае се когато водата е на 8 или повече метра но с това дебита няма да се вдигне
  • P
    аз поливам 24 дка праскови със същата помпа но капките ми са през 60см и 2л на час а при теб ще са по на гъсто
  • I
    Владко то това геран бе мога да помогна тогава ако имаш добър приток на вода може да ползваш Тунжа .за да намалиш тия 6 м може да викнеш багер да откопа 2-3 метра и да ти направи паркинг за трактора тип танково окритие Аз така правех по високите брегове на реката
  • P
    напор-разтоянието от нивото на водата до най високата точка до която я изпращаш при 6м напор дебита на помпата ще падне доста а и хондата при 1на атм и пада дебита почти на половина така че мисля че ще поливаш гравитационно
  • V
    4до6 зависи от нивото на подпочвените води повече от6 м никога не е падало
  • P
    на колко метра ти е водата от повърхноста
  • P
    от колко метра вадиш водата бе човек
  • I
    Извинявам се не съобразих че сондажа не е открит източник на вода .То тогава требва ел.помпа а с ел.помпи нямам представа как се полива

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

G

Проверка на ДФЗ

Светослав Георгиев: Не чакай някой да те подкрепи! На чужд гръб и 100 тояги са малко! Успех!

470 5
I

Ние сеем ей така а вие🇧🇬💪

Ние сеем ей така а вие🇧🇬💪 https://www.youtube.com/watch?v=Pc6mnzoUrDw

260 0
M

Образуване на клубени преди поникване.

Здравейте, не съм професионалист и нямам много познания , за това искам съвет. Засадих з...

291 0
V

Колко съществен проблем е пирея?

Здравйте, Искам предварително да се извиня за евентуално глупавия въпрос, който задавам,...

265 0
V

Помогнете, моля :)

Здравейте, Имам нужда от помощ и мнение по въпрос, понеже ми се случва за пръв път и не з...

364 0