Каква сеялка ми трябва за слънчоглед?

• A
    Каква сеялка ще ми препоръчате за слънчоглед? И ще мога ли да я използвам след това и за люцер,овес ечемик и тем подобни? Тези с торовнасяне са по добри нали?
  • T
    аз имам саксония е нема как да сее и слънчоглед за дръгите става люцерни и тем подобни,за слънчо ако искаш нещо по евтино ямболка си вземи,върши добра работа
  • S
    tri godini seia,po tablitsa see.i po uslugi sam hodil.s hidromotor na treta s 5lc-to do semka gi broi.mnogo po to4na ot jambolki i romanki,po malko dvoiki i ot turskite,no triabva mnogo to4no da se regulirat 4ista4ite(az sum si gi pravil),gresirane i gas
  • I
    "ха.. аз я сменям, защото е лека иска хубава подготовка иначе не се набива много с umz 5 години без проблем я тегля, а терена е мн пресечен при мен.. " То при калпава обработка каквато и сеялка да е стига се е набивала
  • I
    СУПН-6 единственото и хубаво нещо докъто я карах е, че сее в кално време без проблем Относно точноста на сеитба незнам всеки си има собствени критерии
  • D
    ми някоя модерна с компютър тогава че да му каже кога има проблем и между другото мои познати от габрово са слагали компютър на сеялка на завод сила в ямбол.гворим за нова сеялка
  • D
    дигната във въздуха вс. са мн точни в нивата ще си обади
  • D
    .
  • G
    само за СУПН-6 не ми говорете че ги реди точно - колко точно да ги реди като веригите се влачат по земята
  • S
    zeh si ruska supn6 s torovnasiane.kolegi idvaha da gledat kak gi redi pod roletka,super e i evtino.no s prozra4en disk si regulirah 4ista4ite i raboti perfektno
  • W
    ако и махнеш торовнасянето бива!
  • D
    Като я взехме, направихме един основен ремонт на всяка количка и до сега нищо не се е чупело.. само я смязваме преди кампания и караме.. вс. е то стопанисване
  • W
    с ЮМЗ я теглиш не с болгар!явно незнаеш как вдига юмз-то и как вдига болгара!а и за обслужване е "по-тежка" от........румънките например!КОЛКО КИЛА ТОР СЪБИРАТ КУТИИТЕ!??
  • D
    ха.. аз я сменям, защото е лека иска хубава подготовка иначе не се набива много с umz 5 години без проблем я тегля, а терена е мн пресечен при мен..
  • W
    тежка е за болгара ама поне сее по-точно!ако иска да я взима!
  • D
    имах предвид по сайтовете, да с лагерчета.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Избор на сеялка за слята повърхност- западна или турска

Здравейте колеги, искам тази година да сменя сеялката, тъй като до сега караме с СЗУ 3....

416 0

Мнения за пролетна сеялка Амазоне!!!

Мнения относно сеялка Амазоне ed 602k, ed 452.

167 0

Избор на сеялка

Miroslav255: Анкерна или дискова? Нова или употребявана? Така зададен въпроса ти не е много ясен. Дай м...

363 3

Защо избягват 4 редовите сеялки?

То ясно, че маркира няма да може да дойде абсолютно точно, ама толкова ли е голям проблема...

414 0

Таблица за сеитбена норма на есенна сеялка

Здравейте колеги, наскоро се сдобих със есенна сеялка ССП 3.6 на Реном Новачене. Интересув...

327 0